X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Z Warszawy do Wilna w trzy godziny. Nowa trasa po 2026 r.

29.12.2019 13:22
Na Litwie podpisano umowę dotyczącą części trasy kolejowej "Rail Baltica" na odcinku Wilno-Kowno. Dzięki temu w najbliższej przyszłości czas przejazdu pociągiem m. in. z Warszawy do litewskiej stolicy znacznie się skróci.
Audio
  • Na Litwie podpisano umowę dotyczącą części trasy kolejowej "Rail Baltica" na odcinku Wilno-Kowno. Relacja Kamila Zalewskiego
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock/Wojciech Wrzesien

Koleje Litewskie poinformowały, że zgodnie z podpisanym dokumentem nowa linia na odcinku Wilno-Kowno zostanie zaprojektowana do końca 2021 roku. Według planów, tą trasą będzie można pojechać po 2026 roku.

Na odcinku stu kilometrów, łączącym oba litewskie miasta, prędkość składów pasażerskich ma osiągnąć maksymalnie 234 km/h. Strona litewska informuje, że w związku z tym podróż na tej trasie będzie trwała zaledwie 38 minut.

Skróci się też czas przejazdu do innych miast. Do Warszawy będzie można dotrzeć w około trzy godziny, do Rygi w niecałe dwie, a do stolicy Estonii - Tallina - w ponad trzy i pół godziny. Obecnie trwają prace budowlane na węźle kolejowym w Kownie, a także związane z linią kolejową do granicy litewsko-łotewskiej.

Umowa została podpisana pomiędzy litewskim ministerstwem komunikacji, Kolejami Litewskimi oraz firmami inżynieryjnymi z Litwy i Niemiec. Linia kolejowa "Rail Baltica" połączy Finlandię i kraje bałtyckie z Warszawą oraz Europą Zachodnią.


IAR/dad

Wiceszef MSZ: słowa prezydenta Rosji godzą w dobre imię Polaków

28.12.2019 18:08
Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz powiedział, że słowa prezydenta Rosji godzą w dobre imię Polaków, szczególnie tych, którzy polegli w trakcie drugiej wojny światowej. 

Ukraina wymieniła więźniów z separatystami z Donbasu

29.12.2019 16:52
Zakończyła się wymiana jeńców między władzami Ukrainy a prorosyjskimi separatystami, którą przeprowadzono w niedzielę pod Gorłówką na wschodzie kraju - poinformowała agencja Reuters, powołując się na biuro prezydenta Ukrainy. Wymianę przeprowadzono w rejonie przejścia granicznego na linii frontu.

Szynkowski vel Sęk: kampania Putina musi spotkać się ze stanowczą reakcją

29.12.2019 11:49
- W ostatnich dniach mamy do czynienia z bezprecedensowym atakiem narracyjnym; ta kampania narracyjna jest niesłychanie groźna i musi się spotkać ze stanowczym odporem, nie tylko Polski - mówił wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk komentując wypowiedzi prezydenta Rosji.