X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska najważniejszym partnerem handlowym Niemiec w regionie Europy Środkowej i Wschodniej

27.08.2019 15:48
W rankingu najważniejszych partnerów handlowych dla Niemiec Polska awansowała na 6-te miejsce, wyprzedzając Wielką Brytanię  
Audio
  • Rozmowa z Katarzyną Soszką-Ogrodnik z Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej [posłuchaj]
Polska jednym z ważniejszych partnerów handlowych Niemiec
Polska jednym z ważniejszych partnerów handlowych Niemiec Foto: pixabay.com/Domena Publiczna

W pierwszym półroczu 2019 r. Polska zastąpiła Wielką Brytanię na szóstym miejscu w rankingu najważniejszych partnerów handlowych Niemiec. Jak podał Federalny Urząd Statystyczny, w okresie od stycznia do czerwca wartość polsko-niemieckiej wymiany handlowej wzrosła o około 5% w relacji rok do roku, do 60,7 mld euro.

- Ten scenariusz był możliwy do przewidzenia w świetle danych za pierwsze miesiące roku – komentuje Lars Gutheil, dyrektor zarządzający Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska). - Polska w imponujący sposób pokazuje swoją coraz bardziej znaczącą rolę dla niemieckiej gospodarki – dodaje Gutheil. W rankingu partnerów handlowych Niemiec, Polska znajduje się jedynie za Chinami, Holandią, USA, Francją i Włochami.

Polska jest najważniejszym partnerem handlowym Niemiec w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Czechy (10 miejsce wśród partnerów handlowych Niemiec), Węgry (14 miejsce), Rumunia (18 miejsce) i Słowacja (19 miejsce) pozostają w pewnej odległości pod względem wartości obrotów.

- Polscy przedsiębiorcy dobrze sobie radzą na niemieckim rynku, istnieje wiele czynników które powodują, że wciąż widzą oni dobre perspektywy dla swojego biznesu u naszych zachodnich sąsiadów – mówi Katarzyna Soszka-Ogrodnik z Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Rozmawia z nią Ewa Plisiecka.