X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kraje bałtyckie gotowe poprzeć decyzję Polski ws. artykułu 4. NATO

15.11.2021 16:24
Kraje bałtyckie są gotowe poprzeć decyzję Polski o uruchomieniu artykułu 4. NATO. Mówił o tym dziś prezydent Litwy Gitanas Nauseda na wspólnej konferencji prasowej z przywódcami Łotwy Egilsem Levitsem i Estonii Alarem Karisem. Dziś w Wilnie odbył się szczyt prezydentów trzech krajów bałtyckich.
Audio
  • Kraje bałtyckie są gotowe poprzeć decyzję Polski ws. artykułu 4. NATO. Materiał Kamila Zalewskiego
Żołnierze Wojska Polskiego przy granicy polsko-białoruskiej w okolicach Kuźnicy
Żołnierze Wojska Polskiego przy granicy polsko-białoruskiej w okolicach Kuźnicy PAP/Irek Dorożański/Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej

Gitanas Nauseda podczas konferencji prasowej powiedział, że jeśli sytuacja związana z nielegalną migrancją będzie nadal się komplikowała, to w każdej chwili należy uruchomić konsultacje w sprawie artykułu 4. NATO. "Jesteśmy gotowi poprzeć decyzję Polski o uruchomieniu artykułu 4. NATO, o ile zajdzie taka potrzeba" - powiedział litewski prezydent. Oświadczył, że jedność sojuszników w obliczu agresji hybrydowej z Mińska jest dzisiaj ważniejsza niż kiedykolwiek. Dodał, że szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przekazała wiadomość o bardziej zdecydowanych działaniach Wspólnoty w walce z kryzysem migracyjnym, w tym rozszerzeniu sankcji wobec białoruskiego reżimu.

Prezydent Litwy wyraził też niepokój pełną, wojskową integracją Białorusi z systemem rosyjskim. Jego zdaniem tworzy to nowe wyzwania dla Sojuszu Północnoatlantyckiego. - NATO powinno wprowadzić korektę swoich planów, strategii i taktyki w regionach graniczących z Białorusią - powiedział Gitanas Nauseda.


Posłuchaj
00:53 11400285_1.mp3 Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg potępił instrumentalne wykorzystywanie przez reżim Łukaszenki migrantów. Podkreślił, że jest pełna solidarność z sojusznikami, wystawionymi na presję migracyjną, czyli Polską, Litwą i Łotwą. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)

 

Przywódcy krajów bałtyckich rozmawiali też z prezydentem Andrzejem Dudą i wyrazili solidarność z Polską.

IAR/dad

Kryzys migracyjny. Przy granicy zatrzymano dwóch dziennikarzy rosyjskiej stacji

15.11.2021 12:43
Dwóch dziennikarzy RT France (oddział Russia Today) zostało zatrzymanych w Usnarzu Górnym w strefie objętej stanem wyjątkowym. 

Szef MSZ Niemiec: to Białoruś odpowiada za kryzys na granicy. Polska zasługuje na solidarność

15.11.2021 13:27
W związku z kryzysem bezpieczeństwa na granicy polsko-białoruskiej Polska zasługuje na naszą całkowitą solidarność - zadeklarował w poniedziałek w Brukseli minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas przed spotkaniem szefów dyplomacji państw unijnych.

Ruszyła 21. edycja akcji „Szlachetna Paczka”. Pomoc do potrzebujących dotrze w połowie grudnia

15.11.2021 15:47
Pomysł jest prosty: potrzebujący pomocy zgłaszają swoje potrzeby, a ludzie, którzy chcą pomóc, ze specjalnej bazy wybierają konkretną rodzinę i spełniają jej marzenia.