X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Gen. Janusz Adamczak na czele Międzynarodowego Sztab Wojskowego NATO. Prezydent: to duży sukces Polski

18.09.2021 21:13
Generał broni Janusz Adamczak został dyrektorem generalnym IMS NATO - poinformowało Stałe Przedstawicielstwo Polski przy Sojuszu Północnoatlantyckim.
Audio
  • Gen. broni J.Adamczak na czele IMS NATO [posłuchaj]
Gen. Janusz Adamczak
Gen. Janusz AdamczakTwitter/PLinNATO

Wcześniej był on między innymi Szefem Sztabu Dowództwa Sił Połączonych NATO oraz Przedstawicielem przy Komitetach Wojskowych NATO i Unii Europejskiej.

Gratulacje generałowi złożyli też prezydent Andrzej Duda i minister obrony Mariusz Błaszczak.

"Gen. Janusz Adamczak został wybrany na jedno z najważniejszych sojuszniczych stanowisk - dyrektora Międzynarodowego Sztabu Wojskowego NATO. Duży sukces Polski i Pana Generała! Gratuluję!"- napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

"Ważny dzień dla Polski, dla Wojska Polskiego i NATO. Gen. broni Janusz Adamczak został wybrany na stanowisko dyrektora generalnego Międzynarodowego Sztabu Wojskowego. To jedno z najwyższych stanowisk wojskowych w NATO. Gratulacje Panie Generale!" - zakomunikował na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Wyboru Polakowi pogratulował też szef Komitetu Wojskowego NATO admirał Rob Bauer. „Jestem przekonany, że jest Pan dobrze przygotowany, by wypełnić obowiązki i zadania” - dodał admirał.

Ambasador Polski przy NATO Tomasz Szatkowski napisał na Twitterze, że wiedza i oddanie generała Adamczaka będzie korzystne dla całego Sojuszu.

IAR/ks

Polscy europosłowie interweniują w Komisji Europejskiej ws. Nord Stream 2

18.09.2021 08:44
Budowa rurociągu została zakończona, ale potrzebna jest certyfikacja, by gaz mógł nim popłynąć. Zgodnie z procedurami, najpierw będzie to decyzja niemieckiego regulatora, która później musi być zatwierdzona przez Komisję Europejską.

Debata o bilansie członkostwa Polski w Unii Europejskiej

18.09.2021 14:17
Eksperci uczestniczący kongresie Polska Wielki Projekt są zgodni co do tego, że Polska powinna wymagać równego traktowania w Unii Europejskiej.

Wybory w Rosji. Obrońcy praw człowieka informują o fałszerstwach

18.09.2021 21:19
Rosjanie od wczoraj wybierają deputowanych do Dumy Państwowej i regionalnych rad oraz szefów lokalnych administracji