X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Jest zgoda ambasadorów UE na przedłużenie sankcji wobec Rosji za agresję na Ukrainę

08.09.2021 10:15
Jest zgoda unijnych ambasadorów na przedłużenie o pół roku sankcji dyplomatycznych wobec Rosji za agresję na Ukrainę - dowiedziała się brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. By restrykcje weszły w życie, potrzebna jest jeszcze formalna zgoda unijnych ministrów, co ma nastąpić jeszcze w tym tygodniu.
Audio
  • Zgoda ambasadorów UE na przedłużenie sankcji wobec Rosji za agresję na Ukrainę. Materiał - Beata Płomecka (IAR)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne photo.ua / Shutterstock.com

Sankcje obejmują zakaz wjazdu do Unii i zablokowane aktywa finansowe w Europie. Do połowy marca na czarnej liście pozostaną separatyści z Krymu podważający integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy, a także rosyjscy politycy i wojskowi, w tym kilku bliskich współpracowników prezydenta Władimira Putina.

W sumie 177 osób. Również 44 firmy nadal będą miały zamrożone aktywa w Unii.

Te sankcje zostały nałożone w marcu 2014 roku i od tego czasu, co sześć miesięcy są przedłużane, co nie wywołuje kontrowersji. W związku z rosyjską agresją na Ukrainie Unia Europejska nałożyła również sankcje gospodarcze i one również są od połowy 2014 roku przedłużane, ale nie bez problemów.

W przeszłości pojawiały się apele, by sankcje złagodzić albo zawiesić. Obecne restrykcje gospodarcze obowiązują do końca stycznia.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja Krym Ukraina

Obawy Polaków związane z technologią 5G. Niemal połowa z nas nie wie czym jest pole elektromagnetyczne

08.09.2021 08:45
Według badań przeprowadzonych przez Kantar Polska oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski, na zlecenie Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, niemal połowa Polaków nie wie czym jest pole elektromagnetyczne (PEM).

Szef MSZ: pozostaniemy zdeterminowani w obronie granicy z Białorusią jako granicy UE

08.09.2021 07:37
Nie wiemy, co stanie się w najbliższych dniach, dlatego wprowadziliśmy stan wyjątkowy, żeby strzec granicy; pozostaniemy zdeterminowani w obronę granicy z Białorusią jako granicy Polski i UE - powiedział PAP i IAR podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau.