X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Manewry Zapad-2021. Wiceszef MON uspokaja: polska granica jest zabezpieczona jak nigdy

04.09.2021 09:39
- Polska granica jest zabezpieczona jak nigdy - zapewnia wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. Zwraca uwagę, że tegoroczne manewry Zapad będą odbywać się na większą skalę niż deklaruje Rosja.
Białorusko-Rosyjskie manewry Zapad 2017
Białorusko-Rosyjskie manewry Zapad 2017PAP/EPA/KONSTANTIN ALYSH/ DEFENSE MINISTRY HANDOUT

Wiceszef MON pytany na łamach "Super Expressu" o zaangażowanie polskiego wojska na naszej wschodniej granicy wskazał, że będzie ono teraz "z całą pewnością większe". Dodał, że nie jest to tylko kwestia manewrów Zapad - "chociaż będą teraz odbywać się na większą skalę, niż deklaruje Rosja" - ale jednocześnie nałożenia się na tę sytuację kryzysu migracyjnego.

Odnosząc się do ogrodzeń stawianych na polsko-białoruskiej granicy, Ociepa stwierdził: "cały czas działamy w warunkach polowych". Dodał, że te ogrodzenia są stawiane siłami, środkami wojska. - Dzisiaj ta granica jest tak zabezpieczona, jak nigdy - zapewnił w rozmowie opublikowanej w dzienniku.

Pytany czy wprowadzenie stanu wyjątkowego oznacza, że państwo nie radzi sobie z kryzysem migracyjnym za pomocą normalnych środków, wiceminister wskazał: "państwo sobie radzi, sięgając po kolejne środki". - Stan wyjątkowy jest kolejnym środkiem, po który sięgamy, bo dotychczasowe środki są niewystarczające - zaznaczył w wywiadzie w "Super Expressie". 


PAP/ho

Zobacz więcej na temat: Rosja Białoruś wojsko

Szef MSWiA spotkał się z władzami miejscowości przygranicznych. "Nasze działania przyjęto ze zrozumieniem i wsparciem"

02.09.2021 14:14
Szef MSWiA Mariusz Kamiński rozmawiał z włodarzami przygranicznych miejscowości, które zostaną objęte stanem wyjątkowym. Rozmowa dotyczyła informacji na temat rozporządzenia wykonawczego, które ma zostać opublikowane po decyzji prezydenta o wprowadzeniu stanu wyjątkowego.

Prezydent: transformacja cyfrowa będzie główną siłą napędową ożywienia gospodarczego

03.09.2021 16:42
- Pandemia pokazała, jak wielkie możliwości daje cyfryzacja, ale i jak bezpieczeństwo wszystkich zależy od bezpieczeństwa danych - oświadczył prezydent Andrzej Duda w piątek na Europejskim Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC CEE Regions&Cities w Krynicy.

Kilkadziesiąt prób nielegalnego przekroczenia granicy. Straż Graniczna podała najnowsze statystyki

04.09.2021 08:00
- W piątek do godz. 20 mieliśmy ponad 80 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Wszystkie próby zostały udaremnione - powiedziała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.