X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Joe Biden oskarża Rosję o próbę ingerowania w wybory do Kongresu

28.07.2021 08:11
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden oskarżył Rosję o próbę ingerencji w wybory do Kongresu zaplanowane na rok 2022. Według amerykańskiego przywódcy, który spotkał się z szefem wywiadu, rosyjskie działania polegają głównie na rozsiewaniu fałszywych informacji, co ma wpłynąć na wyniki nadchodzących wyborów.
Prezydent USA Joe Biden
Prezydent USA Joe BidenPAP/EPA/Alex Edelman / POOL

- To naruszenie naszej suwerenności. Władimir Putin ma poważny problem, bowiem jego gospodarka oparta jest jedynie o broń nuklearną. On sam zdaje sobie sprawę z tego, że ma kłopoty co czyni go jeszcze bardziej niebezpiecznym - powiedział prezydent USA Joe Biden.

Wyraził również zaniepokojenie narastającą falą cyberataków, które dotykają zarówno urzędy jak i prywatne firmy. Według amerykańskiego przywódcy kolejny konflikt zbrojny może być wywołany właśnie naruszeniami w cyberprzestrzeni.

Jesienią przyszłego roku w Stanach Zjednoczonych odbędą się wybory do Izby Reprezentantów. Wybieranych będzie również połowa nowych senatorów.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: USA Joe Biden Rosja

Nowe polskie okręty dla Marynarki Wojennej. Szef MON: będą znaczną siłą

27.07.2021 14:15
- Zamówione dla Marynarki Wojenne fregaty będą znaczną siłą na Bałtyku - podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak, zapowiadając zakup trzech fregat wielozadaniowych Miecznik. W Gdyni w obecności ministra podpisano umowę na zakup fregat.

Białoruś: aresztowana pracowniczka Wiasny Marfa Rabkowa straciła przytomność

27.07.2021 15:52
Marfa Rabkowa, aktywistka centrum praw człowieka Wiasna, która od września ub. roku przebywa w areszcie, ponownie straciła przytomność – poinformowała organizacja. Rabkowa została uznana za więźniarkę polityczną. W sumie więźniów sumienia jest już 586 – podaje Wiasna.

115 lat temu urodził się Jerzy Giedroyc - legendarny redaktor i twórca paryskiej "Kultury"

27.07.2021 17:23
Jerzy Giedroyc to znacząca postać polskiej emigracji i jedna z najwybitniejszych w naszej powojennej historii. Wydawany przez niego miesięcznik "Kultura" był ważnym pismem polskiej emigracji oraz jednym z cenionych miesięczników intelektualnych na świecie.