X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Andrzej Duda spotkał się z premierem Japonii. Tematem spotkania gospodarka i współpraca

24.07.2021 13:42
Przebywający w Japonii prezydent Andrzej Duda spotkał się z premierem Yoshihide Sugą. Rozmowa dotyczyła sytuacji międzynarodowej i relacji na linii Warszawa - Tokio.
Audio
  • Po spotkaniu prezydenta A. Dudy z premierem Japonii Y. Sugą. Relacja Doroty Hałasy (IAR)
  • W sobotę dobiegła końca wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Tokio [POSŁUCHAJ]
Prezydent RP Andrzej Duda oraz premier Japonii Yoshihide Suga
Prezydent RP Andrzej Duda oraz premier Japonii Yoshihide SugaPAP/EPA/FRANCK ROBICHON/POOL

Tematami, które szczególnie interesują przywódców obu państw są sprawy bezpieczeństwa związane z działaniami Rosji i Chin. Polska zabiega o wsparcie rządu japońskiego dla inicjatywy Trójmorza. Wsparcie rządu w Tokio, to zielone światło dla japońskich przedsiębiorstw do inwestycji, głównie w zakresie cyberprzestrzeni, infrastruktury i energetyki.

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał o tym z ministrem spraw zagranicznych Japonii Toshimitsu Motegi podczas majowej wizyty ministra w Warszawie. Polska zabiega o udział Japonii w procesie transformacji energetycznej Polski.

Wolna strefa handlu w regionie Oceanu Indyjskiego

Z kolei Japonii zależy na zdobyciu za pośrednictwem Polski i Grupy Wyszehradzkiej poparcia Unii Europejskiej dla idei wolnej strefy handlu w regionie Oceanu Indyjskiego. Strefa ta połączyłaby rozwijające się kraje Azji południowej i wschodniej Afryki.

Polskę i Japonię łączy od 2015 roku partnerstwo strategiczne, w ramach którego prowadzone są spotkania przywódców i ministrów obu państw. Obejmują one rozmowy w zakresie współpracy politycznej, gospodarczej, naukowej i kulturalnej.

Polska spodziewa się w niedługim czasie wizyty premiera Japonii w Polsce.

IAR/dad

Żona Andrzeja Poczobuta: mąż dostał pierwszą pocztówkę z Polski

24.07.2021 11:14
Andrzej Poczobut otrzymał pierwszą pocztówkę z Polski. Po długiej przerwie znowu zaczęły też przychodzić listy od męża – powiedziała Oksana Poczobut, żona działacza Związku Polaków na Białorusi, który od marca przebywa w areszcie.

Więcej Polaków chce związać się zawodowo z wojskiem

24.07.2021 13:54
Do zawodowej służby wojskowej wstąpiło w pierwszym półroczu 2021 r. ok. 5 tys. żołnierzy - o dwie piąte więcej niż przed rokiem – poinformował minister obrony Mariusz Błaszczak.