X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio

22.07.2021 15:15
Prezydent Andrzej Duda rozpoczął wizytę w Tokio od spotkania z przedstawicielami Ośrodka Pomocy Społecznej Fukudenkai. Głównym punktem wizyty prezydenta w Japonii ma być udział w ceremonii otwarcia letnich Igrzysk Olimpijskich.
Audio
  • Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Tokio. Relacja Przemysława Pawełka [posłuchaj]
Andrzej Duda w ośrodku Fukudenkai
Andrzej Duda w ośrodku FukudenkaiJakub Szymczuk/KPRP

Prezydent Andrzej Duda odwiedził też ambasadę RP w Tokio, gdzie oddał hołd polskiemu dyplomacie Eugeniuszowi Romerowi.

W ośrodku Fukudenkai prezydent przypomniał, że w 1920 roku udzielił on pomocy polskim dzieciom, którym udało się przeżyć zesłanie na Syberię. Dodał, że wspominały one pobyt w Japonii jako bajkę "Tak ich tutaj mile przyjęto, tak ich tutaj traktowano i w takich warunkach przebywali. To wszystko działo się w trudnych dla mojego kraju czasach, kiedy Polska powstała po ponad 100 latach niebytu".

Ośrodek Fukudenkai przyjął 375 syberyjskich polskich sierot. Andrzej Duda podkreślał, że Polacy mają symboliczny dług wdzięczności wobec Japończyków. "Mam nadzieję, że nigdy Japonii nie zdarzy się taka sytuacja, żebyśmy w jakikolwiek sposób musieli pomagać pamiętając o naszej wdzięczności. Ale w tym wszystkim liczą się też symbole. I między innymi z tych względów symbolicznych jestem tutaj obecny" - mówił.

Prezydent mówił też o walce z ograniczeniami, jakie musi znosić świat w związku w pandemią koronawirusa. Wyraził nadzieję, że zachowując zdrowy rozsądek, zachowując normy koronawirus nas nie pokona. "Dlatego sprawdziliśmy się w Polsce jeżeli chodzi o testy i możemy państwa zapewnić, że nie przywieźliśmy do Japonii koronawirusa. Ale na pewno przywieźliśmy przyjaźń, wdzięczność i wiarę w sportową rywalizację, która będzie się toczyła w trakcie igrzysk olimpijskich".

Jutro prezydent spotka się z cesarzem Japonii Naruhito, a tego samego dnia wieczorem - weźmie udział w ceremonii otwarcia igrzysk. W sobotę, jeśli pozwoli na to reżim sanitarny, będzie oglądał występy polskich sportowców. Tego samego dnia ma spotkać się z premierem Japonii Yoshihide Sugą.


IAR/PP

Zobacz więcej na temat: Japonia Andrzej Duda olimpiada

MSZ Polski i Ukrainy wzywają USA i Niemcy do znalezienia rozwiązania kryzysu bezpieczeństwa

22.07.2021 09:42
Wzywamy USA i Niemcy do podjęcia kroków w celu znalezienia adekwatnej odpowiedzi na rodzący się kryzys bezpieczeństwa w naszym regionie, którego jedynym beneficjentem jest Rosja - głosi wspólne stanowisko MSZ Polski i Ukrainy w sprawie gazociągu Nord Stream 2.

Andrzej Duda z wizytą w Tokio. Prezydent odznaczył prezesa Toyoty

22.07.2021 14:17
Prezydent Andrzej Duda uhonorował prezesa Toyoty Takeshiego Uchiyamadę Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się w polskiej ambasadzie w Tokio, do którego dziś przybył prezydent Polski. Takeshi Uchiyamada otrzymał Order za wybitne zasługi w rozwijaniu przemysłu motoryzacyjnego w Polsce oraz działalność na rzecz współpracy kulturalnej.

Powstanie nowa linia kolejowa z Katowic do Ostrawy. To część wspólnej inwestycji Grupy Wyszehradzkiej

22.07.2021 13:56
Spółka Centralny Port Komunikacyjny zawarła kontrakt na studium wykonalności dla budowy polskiego odcinka nowej linii kolejowej między Katowicami i Ostrawą. Trasa jest częścią wspólnej inwestycji kolejowej krajów Grupy Wyszehradzkiej łączącej Warszawę, Brno (z łącznikiem do Pragi), Bratysławę i Budapeszt.