X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Joe Biden atakuje media społecznościowe. "Szerzą dezinformację na temat Covid-19"

17.07.2021 12:09
Prezydent USA Joe Biden powiedział w piątek, że media społecznościowe, jak np. Facebook, "zabijają ludzi" zezwalając na dezinformację na temat szczepionek przeciwko Covid-19. Była to kolejna krytyczna uwaga na temat tych mediów.
Joe Biden
Joe BidenPAP/EPA/JIM LO SCALZO

- Oni zabijają ludzi...popatrzcie jedyna pandemia jaką mamy to ta wśród niezaszczepionych - powiedział Biden dziennikarzom w Białym Domu odpowiadając na pytanie dotyczące jego opinii o działalności platform społecznościowych.


Posłuchaj
00:47 11196490_1.mp3 Prezydent Joe Biden mówi, że rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat szczepionek powoduje ofiary śmiertelne. Materiał Marka Wałkuskiego (IAR)

 

Reuter przypomina, że dezinformacja w tych mediach znacznie rozszerzyła się podczas pandemii Covid-19, w tym na Facebooku, Twitterze i należącego do YouTube Alphabet Inc. Kongresmeni i naukowcy od dawna oskarżają Facebooka o uchylanie się od kontrolowania szkodliwych treści.

Facebook broni się wskazując, że wprowadził zasady mające zwalczać fałszywe opinie o Covid-19 i szczepionkach oraz, że dostarcza "wiarygodnych informacji" na te tematy.

-Nie będziemy przejmować się oskarżeniami, które nie są poparte faktami. A fakty są takie, że ponad 2 miliardy ludzi czytało na Facebooku wiarygodne informacje o Covid-19 i szczepionkach. Facebook pomaga ratować życie. Kropka - powiedział rzecznik firmy Kavin McAllister.

Dodał, że "ponad 3,3 mln Amerykanów korzystało z opracowanej przez Facebooka wyszukiwarki szczepionek" pozwalającej ustalić gdzie i jak się zaszczepić.

Twitter i YouTube nie odpowiedziały na prośby o ustosunkowanie się do wypowiedzi prezydenta.


PAP/dad

Amerykańskie czołgi Abrams dla Sił Zbrojnych RP. "Polska wybrała najlepszy i najbardziej zaawansowany technologicznie czołg na świecie"

17.07.2021 08:05
Ministerstwo obrony narodowej zapowiedziało pozyskanie przez Polskę czołgów podstawowych Abrams. Mowa o najnowszej wersji, M1A2 Abrams SEPv3, używanej od 2020 r. podstawowego czołgu amerykańskiej armii, który jest w służbie od początku lat 80. Czołg M1 Abrams cieszy się sławą "niezniszczalnego" i jest jednym z symboli potęgi amerykańskiej armii.

Belgia: zakończyła się ewakuacja polskich dzieci uwięzionych przez powódź

16.07.2021 15:00
Polskie dzieci, które są w miejscowości na wschodzie Belgii zalanej przez powódź, za kilka godzin będą w Brukseli. Ewakuacja, jak poinformowało przedstawicielstwo Polski przy Unii - opóźnia się, bo łodzie z belgijskimi żołnierzami wysłane po dzieci, musiały przeprowadzić jeszcze inną interwencję ratowania życia.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprezentowało aplikację "Polak za granicą"

16.07.2021 15:07
Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprezentowało aplikację "Polak za granicą". Podróżujący lub planujący podróż znajdą w niej m.in. informacje o tym, jakie ograniczenia epidemiczne obowiązują w innych państwach. Aplikację można pobrać w sklepach Play i Appstore.