X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szczyt Rady Europejskiej: najwięcej emocji budzi kwestia zbliżenia Unii z Rosją

24.06.2021 21:21
Premier Mateusz Morawiecki przed szczytem Rady Europejskiej powiedział, że tylko zmiana polityki Rosji wobec sąsiadów umożliwi jakąkolwiek dyskusję o zbliżeniu Unii Europejskiej i Rosji. W Brukseli rozpoczął się szczyt podczas którego będzie omawiany temat zbliżenia UE i Rosji
Audio
  • Jak mówi Piotr Müller Rada Europejska nie może zapominać o łamaniu przez Rosję prawa międzynarodowego [posłuchaj]
Sekretarz Generalny ONZ w otoczeniu unijnych przywódców na szczycie UE
Sekretarz Generalny ONZ w otoczeniu unijnych przywódców na szczycie UEPAP/EPA/OLIVIER MATTHYS / POOL

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że jedynym punktem spornym podczas posiedzenia Rady Europejskiej jest kwestia zbliżenia UE - Rosja. Poza tym w agendzie znajdują się między innymi kwestie migracji, walki z COVID-19 oraz sytuacji na Białorusi.

Najwięcej emocji budzi kwestia zbliżenia Unii Europejskiej z Rosją. Wczoraj wieczorem Francja i Niemcy zaproponowały poprawki do wniosków szczytu, które umożliwiłyby zbliżenie z Rosją. Berlin i Paryż zaproponowały propozycje zapisów dotyczących konieczności ściślejszej współpracy Unii z Rosją w określonych dziedzinach. To wzbudziło sprzeciw kilkunastu krajów, w tym Polski. Jak mówi Piotr Müller Rada Europejska nie może zapominać o łamaniu przez Rosję prawa międzynarodowego. 

W konkluzjach szczytu znajdą się również kwestie związane z sytuacją na Białorusi. Rada Europejska dokona też przeglądu wdrażania planu odbudowy. Pojawią się także sprawy związane z sytuacją międzynarodową i epidemią COVID-19.

Jak powiedział rzecznik rządu, w konkluzjach szczytu UE zapewne pojawi się kwestia cyberataków, którą ma poruszyć premier Mateusz Morawiecki. Piotr Müller przypomniał, że Polska nie jest jedynym krajem Unii, który został zaatakowany przez rosyjskich hakerów. Do cyberataków doszło również w Niemczech oraz w Belgii. 

Dziś, tuż przed rozpoczęciem szczytu doszło do spotkania premierów państw Grupy Wyszehradzkiej. Jak poinformował rzecznik rządu, jednym z tematów poruszonych przez premiera Mateusza Morawieckiego była sprawa związana z kopalnią Turów. W ramach szczytu przywódcy państw europejskich spotkali się także z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem.

Posiedzenie Rady Europejskiej potrwa do jutra.

IAR/ks