X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Jens Stoltenberg przed szczytem NATO: relacje z Rosją najgorsze od czasu zimnej wojny

14.06.2021 10:37
Relacje NATO z Rosją są najgorsze od czasu zimnej wojny - powiedział sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli. Jens Stoltenberg dodał, że środowe spotkanie prezydentów USA i Rosji w Genewie będzie jednym z tematów dzisiejszego szczytu NATO w Brukseli. Kolejnym tematem będzie zagrożenie ze strony Chin.
Audio
  • Szczyt NATO o relacjach z Rosją i spotkaniu Biden-Putin. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
Jens Stoltenberg
Jens StoltenbergPAP/EPA/FRANCISCO SECO / POOL

Szef Sojuszu mówił, że powodem napiętych relacji z Rosją są jej agresywne działania. - Agresja przeciwko sąsiadom, Ukrainie i Gruzji, ataki cybernetyczne i hybrydowe i trucie naszych sojuszników - wymieniał Jens Stoltenberg. Dodał, że przywódcy mają potwierdzić strategię NATO - silną obronę połączoną z dialogiem. Poinformował też, że sojusznicy przeprowadzą konsultacje z prezydentem USA przed jego spotkaniem w Genewie z Władimirem Putinem.

Sekretarz generalny powiedział, że NATO musi też zareagować i odpowiedzieć na rosnącą siłę gospodarczą, polityczną i wojskową Chin. - Chiny zbliżają się do nas. Dostrzegamy je w cyberprzestrzeni, w Afryce. Widzimy też jak Chiny inwestują w naszą krytyczną infrastrukturę - powiedział Jens Stoltenberg. Konfrontacyjną postawę wobec Chin prezentują Stany Zjednoczone, Niemcy są niechętne. Polska nie sprzeciwia się zajmowaniu Chinami, ale - jak podkreślił jeden z polskich dyplomatów - nie chcemy stawiać znaku równości między Chinami i Rosją.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: NATO Rosja Jens Stoltenberg

"Spiegel": Telegram to być może najbardziej niebezpieczny komunikator świata

13.06.2021 21:04
Telegram jest prawdopodobnie najbardziej niebezpiecznym komunikatorem na świecie; jest popularny m.in. wśród przestępców i terrorystów, a w Niemczech może stać się źródłem fake newsów przed wyborami parlamentarnymi - pisze "Spiegel". Niemiecki tygodnik podkreśla, że o twórcy aplikacji, Pawle Durowie, wiadomo niewiele.

Rosyjskie media chwalą polskich piłkarzy i ostrzegają przed naszymi kibicami

14.06.2021 09:06
Rosyjscy komentatorzy sportowi chwalą skład piłkarskiej reprezentacji Polski na Euro 2020 i krytykują polskich kibiców. W poniedziałek w Petersburgu Biało-Czerwoni zagrają z reprezentacją Słowacji. Początek spotkania o 18.00.