X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Stany Zjednoczone potępiły Białoruś. Jest decyzja o sankcjach

29.05.2021 14:04
Stany Zjednoczone przyłączają się do Europy i podejmują kroki odwetowe wobec Białorusi. Obejmują one między innymi sankcje na białoruskie firmy i wysokich rangą przedstawicieli reżimu Łukaszenki a także zawieszenie porozumienia USA-Białoruś o usługach w ruchu powietrznym.
Audio
  • USA potępiają Białoruś. Materiał Marka Wałkuskiego (IAR)
Biały Dom - siedziba prezydenta USA. Zdjęcie ilustracyjne
Biały Dom - siedziba prezydenta USA. Zdjęcie ilustracyjneAndrea Izzotti/ Shutterstock

W oświadczeniu informującym o krokach władz USA w odpowiedzi na przymusowe zawrócenie samolotu Ryanair i aresztowanie Ramana Pratasiewicza, rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki uznała działania białoruskich władz za złamanie norm międzynarodowych. Przypomniała, że zdarzenie ma miejsce w okresie narastającej fali represji ze strony reżimu Łukaszenki wobec narodu, który domaga się demokracji i praw człowieka. Psaki poinformowała, że Waszyngton będzie zabiegał o dalsze wspólne kroki wobec Mińska w NATO, Unii Europejskiej, G7 i Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego.

Poza zawieszeniem porozumienia o usługach w ruchu powietrznym z 2019 roku, Stany Zjednoczone przywrócą pełne sankcje wobec 9 białoruskich przedsiębiorstw państwowych i w koordynacji z Unią Europejską przygotują listę oficjeli rządu Łukaszenki, którzy zostaną objęci sankcjami.

Jen Psaki wezwała Łukaszenkę do zgody na międzynarodowe śledztwo w sprawie wydarzeń z 23 maja, na uwolnienie wszystkich więźniów politycznych i podjęcie pełnego dialogu politycznego z demokratyczną opozycją, między innymi w sprawie przeprowadzenia wolnych i uczciwych wyborów prezydenckich.


IAR/dad

KE oferuje 3 mld euro pomocy gospodarczej dla demokratycznej Białorusi

28.05.2021 13:54
Komisja Europejska zaoferowała 3 miliardy euro pomocy gospodarczej dla demokratycznej Białorusi. Szczegóły planu zostały dziś przedstawione unijnych krajom.

Szefowa unijnego zespołu ds. walki z rosyjską dezinformacją: Kremlowi chodzi o wywołanie chaosu

29.05.2021 10:42
Polka Martyna Bildziukiewicz została szefową unijnego zespołu ds. walki z rosyjską dezinformacją (East Stratcom Task Force). W rozmowie z PAP opowiada o co tak naprawdę chodzi Kremlowi i na czym polega praca "łowcy trolli".

USA: kongresman Steve Cohen przeprosił za swoje słowa o roli Polski w Zagładzie

29.05.2021 13:27
Kongresman Steve Cohen ze stanu Tennessee, którego niedawne słowa sugerujące, iż Polska miała swój udział w funkcjonowaniu niemieckiego systemu zagłady Żydów, wywołały protesty organizacji polonijnych i ambasady RP, przeprosił za sformułowania użyte w programie CNN.