X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Separatyści z Donbasu chcą startować w wyborach parlamentarnych w Rosji

14.05.2021 09:43
W Rosji na listach rządzącej partii mogą pojawić się nazwiska separatystów z Ługańska i Doniecka. Porozumienie w tej sprawie podpisali działacze Jednej Rosji i Związku Ochotników Donbasu
Audio
  • W Rosji separatyści z Donbasu chcą startować w wyborach parlamentarnych [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne PAP/DAVE MUSTAINE

Radio Echo Moskwy podało, że o miejsce na liście Jednej Rosji w Rostowie nad Donem oficjalnie ubiega się były szef samozwańczych władz nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandr Borodaj. W ocenie niezależnych komentatorów, tego typu działania to jeszcze jeden element prowadzonej przez Moskwę „pełzającej aneksji” Donbasu.

Echo Moskwy zwraca uwagę, że Jedna Rosja chce wykorzystać propagandowo tych mieszkańców separatystycznych regionów Ukrainy, którzy dostali rosyjskie paszporty. Według informacji podawanych przez rosyjskie władze, chodzi o ponad 500 tysięcy osób. Rządząca w Rosji partia liczy, że wprowadzenie separatystów na listy wyborcze zmobilizuje tę półmilionową społeczność do zagłosowania na Jedną Rosję. 

Jak podało radio Echo Moskwy, pierwszym chętnym do startu w wyborach jest były szef separatystów z Doniecka Aleksandr Borodaj. Źródła internetowe wskazują, że jest on obywatelem Rosji, urodzonym w Moskwie, który zajmował jedno z najwyższych stanowisk w Federalnej Służbie Bezpieczeństwa w randze generała - majora, a obecnie współkieruje Związkiem Ochotników Donbasu. Część rosyjskich komentatorów niezależnych ostrzega, że zaproszenie separatystów do udziału w rosyjskich wyborach parlamentarnych, to element prowadzonej przez Moskwę „pełzającej aneksji” Donbasu.

IAR/ks

Rosjanie wspierający Aleksieja Nawalnego nie będą anonsować akcji protestacyjnych

13.05.2021 15:30
Według szefa sztabów regionalnych Leonida Wołkowa, chodzi o bezpieczeństwo uczestników protestu, a także o wykorzystywanie nowych form nacisku na władze

Putin i Guterres wzywają do deeskalacji napięcia między Izraelem a Palestyńczykami

13.05.2021 18:31
Prezydent Rosji Władimir Putin i sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres, którzy w czwartek rozmawiali ze sobą w formie wideokonferencji, wezwali Izraelczyków i Palestyńczyków do zakończenia trwających czwarty dzień walk - poinformował Kreml

ABW zlikwidowało infrastrukturę wykorzystywaną m.in. przez obce służby specjalne. Zatrzymano dwie osoby

14.05.2021 09:06
- Funkcjonariusze ABW zatrzymali dwie osoby podejrzane o zakłócanie pracy sieci teleinformatycznej. Dzięki działaniom Agencji udało się zlikwidować infrastrukturę wykorzystywaną m.in. przez obce służby specjalne - przekazał w piątek Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.