X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Prezydent Andrzej Duda o współpracy wojskowej z Rumunią

11.05.2021 13:21
Prezydent Andrzej Duda razem z prezydentem Rumunii Klausem Iohannisem odwiedził poligon Smyrdan na północy Rumunii, gdzie trwają ćwiczenia NATO “Justice Sword 21”.
Audio
  • Polski prezydent przypomniał, że żołnierze Wojska Polskiego stacjonują w Rumunii w ramach misji sojuszniczej NATO. Polacy ćwiczą razem z sojusznikami [posłuchaj]
Andrzej Duda i Klaus Iohannis
Andrzej Duda i Klaus Iohannis Photo: PAP/Jakub Borowski

Jesteśmy coraz bardziej kompatybilni z innymi wojskami Sojuszu Północnoatlantyckiego - mówił prezydent Andrzej Duda podczas swojej wizyty w Rumunii, gdzie obserwował ćwiczenia wojskowe w Smardan.

Prezydent Duda, który od niedzieli przebywa w Rumunii, we wtorek razem z prezydentem Rumunii Klausem Iohannisem obserwował ćwiczenia wojskowe "Justice Sword 21". 

Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji przypomniał, że podczas poniedziałkowego spotkania w ramach Bukaresztańskiej Dziewiątki rozmowy dotyczyły aktualnej sytuacji bezpieczeństwa oraz przygotowań do szczytu NATO, który odbędzie się za miesiąc w Brukseli, a także rozmawiano z prezydentem USA Joe Bidenem i sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. "Rozmawialiśmy o tych teoretycznych aspektach związanych z budowaniem strefy bezpieczeństwa i kolektywną obroną" - powiedział.

"Dzisiaj spotkaliśmy się z panem prezydentem tutaj, na poligonie, po to, żeby w praktyce zobaczyć ćwiczenia naszych żołnierzy" - mówił polski prezydent podkreślając, że w ćwiczeniach brali udział żołnierze zarówno rumuńscy, jak i polscy, którzy stacjonują w Rumunii.

"Cieszę się, że te ćwiczenia się odbywają, bo tak, jak w naszym kraju, stacjonujący u nas żołnierze z Rumunii ćwiczą razem z naszymi żołnierzami, na naszych poligonach w Polsce, tak tutaj polscy żołnierze stacjonujący w tej części Europy, w tej części Sojuszu Północnoatlantyckiego doskonalą się także we wspólnej obronie" - dodał. 

Jak podkreślił, podczas ćwiczeń można nie tylko spotkać się z żołnierzami, ale również obejrzeć uzbrojenie, które zostało wykorzystane w celach pokazowych i ćwiczebnych, z którego na co dzień żołnierze korzystają. "To także jest przejaw działań modernizacyjnych w obydwu naszych armiach, o czym mówiliśmy w ostatnich dniach" - mówił Andrzej Duda.

"Jak widać, coraz więcej jest tego nowoczesnego sprzętu, coraz bardziej jesteśmy kompatybilni z innymi wojskami Sojuszu, w szczególności z wojskami armii Stanów Zjednoczonych" - ocenił prezydent i przypomniał, że w poniedziałek polscy skoczkowie ćwiczyli z amerykańskimi wojskami powietrzno-desantowymi. "Bardzo się cieszę, że trenujemy tę interoperacyjność, że spotykamy się w ramach działań sojuszniczych, że nasi żołnierze doskonalą swoje umiejętności, także, że przerzucamy nasze wojska ćwicząc różne rozwiązania logistyczne i różne rozwiązania strategiczne" - podkreślał. 

IAR/PAP/ks