X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Czeskie media: wicepremier chciał zataić informacje o Vrbieticach

04.05.2021 13:43
Czeski wicepremier Jan Hamaczek chciał zataić informacje o udziale rosyjskich służb w wybuchach we Vrbieticach - podał portal Seznam Zpravy. Według dziennikarzy, Hamaczek zamierzał negocjować na ten temat z Rosjanami.
Audio
  • Czeskie media: wicepremier chciał zataić informacje o Vrbieticach. Materiał Wojeciecha Stobby (IAR)
Wybuch we Vrbieticach
Wybuch we VrbieticachMateriał policji

Portal Seznam Zpravy powołuje się na wypowiedzi uczestników spotkania, do którego doszło dwa dni przed ujawnieniem informacji, że za wybuchami w składzie amunicji sprzed siedmiu stali agenci rosyjskiego GRU. Jan Hamaczek planował wcześniej podróż do Moskwy i za pośrednictwem słowackiego polityka Andreja Danko próbował dotrzeć do ludzi z otoczenia Władimira Putina, aby przedstawić im swoją propozycję.

Dziennikarze informują, że warunkiem nieujawniania sprawy Vrbietic miała być dostawa rosyjskich szczepionek przeciwko Covid-19 oraz możliwość zorganizowania w Pradze szczytu Biden-Putin. Od realizacji tego planu mieli odwieść Jana Hamaczka szefowie wywiadu cywilnego i wojskowego, a także dowódca czeskiej policji. Uczestniczący w spotkaniu ambasador Czech w Rosji zasugerował, że rozmowy w Moskwie zostaną nagrane, co ostatecznie przekonało Hamaczka, który obawiał się późniejszego szantażu ze strony Rosjan - czytamy na portalu.

Jan Hamaczek zaprzeczył tym doniesieniom. Odnosząc się do artykułu w mediach społecznościowych stwierdził, że tekst został oparty na kłamstwach i spekulacjach.


IAR/dad