X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruski resort obrony: doszło do naruszenia przestrzeni powietrznej od strony Polski

30.04.2021 13:48
Śmigłowiec Mi-24 naruszył 29 kwietnia białoruską przestrzeń powietrzną od strony Polski, a następnie ją opuścił - poinformowało w piątek ministerstwo obrony w Mińsku. Naruszenie granicy z Białorusią w przestrzeni powietrznej 29. kwietnia było incydentem, który nie miał charakteru działań celowych, zdarzenie było przypadkowe i krótkotrwałe - zapewniło Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.
Śmigłowiec Mi-24. Zdjęcie ilustracyjne
Śmigłowiec Mi-24. Zdjęcie ilustracyjneAleks822/shutterstock

"29.04 w godz. nocnych, podczas realizacji standardowych zadań patrolowych w ramach działań powietrznych SZRP, doszło do naruszenia granicy państwowej z Białorusią w przestrzeni powietrznej" - poinformowało Dowództwo na swoich stornach społecznościowych. "Incydent nie miał charakteru działań celowych, zdarzenie było przypadkowe i krótkotrwałe" - zapewniono.

Ministerstwo obrony w Mińsku poinformowało w piątek, że polski śmigłowiec bojowy Mi-24 naruszył 29 kwietnia białoruską przestrzeń powietrzną od strony Polski, a następnie ją opuścił. Do resortu wezwano polskiego attache obrony.

"29 kwietnia o godz. 2.02 w rejonie miejscowości Kozłowicze środki wywiadu radiolokacyjnego sił powietrznych i wojsk ochrony przeciwlotniczej we współpracy ze strażą graniczną odnotowały powtórne w ciągu miesiąca naruszenie granicy państwowej Białorusi w przestrzeni powietrznej od strony Polski" – podano w komunikacie.

Wskazano, że chodzi o śmigłowiec wojskowy Mi-24, któremu towarzyszyły środki ochrony przeciwlotniczej. O godz. 2.03 jednostka opuściła białoruską przestrzeń powietrzną.

Resort obrony informuje o wezwaniu polskiego attache obrony, któremu przekazano wyrazy zaniepokojenia oraz wskazano na konieczność zbadania danego faktu.

Także 13 kwietnia ministerstwo obrony informowało o naruszeniu przestrzeni powietrznej Białorusi od strony polskiej. Polska oświadczyła wówczas, że "wojskowe statki powietrzne 12.04 br. w godzinach wieczornych nie wykonywały lotów w pobliżu granicy państwowej między Polską a Białorusią".


PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Białoruś wojsko

W ponad 50. mediach na świecie teksty o Polsce z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30.04.2021 11:38
W najbliższych dniach w ponad 50. mediach na całym świecie ukażą się teksty na temat Polski. Tym razem okazją do publikacji jest 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

15 lat temu zmarł ojciec Marian Żelazek, opiekun trędowatych w Indiach

30.04.2021 11:49
Ojciec Marian Żelazek, Sługa Boży Kościoła katolickiego, misjonarz werbista, opiekun trędowatych w Indiach, więzień obozów koncentracyjnych, zmarł 30 kwietnia 2006 roku. 

Pierwszy w WOT kurs z przetrwania w niewoli i ucieczki

30.04.2021 13:36
Ponad 20 ochotników WOT uczestniczyło w pierwszym szkoleniu z SERE – technik przetrwania dla żołnierzy narażonych na dostanie się do niewoli - poinformowało w piątek Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej.