X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

NATO solidarne z Czechami ws. ataku GRU na skład amunicji

22.04.2021 13:11
Sojusznicy w NATO solidaryzują się z Czechami w sprawie ataku rosyjskich służb na skład amunicji na Morawach w 2014 roku - podkreślił sekretarz generalny Paktu Jens Stoltenberg. W czwartek minister spraw zagranicznych Czech poinformował ambasadorów państw członkowskich Sojuszu o udziale agentów wywiadu wojskowego GRU w ataku na Morawach 7 lat temu.
Audio
  • NATO solidarne z Czechami ws. ataku GRU na skład amunicji. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
Jens Stoltenberg
Jens Stoltenberg nato.int

To ci sami agenci, którzy stali za zamachem w angielskim mieście Salisbury i próbie otrucia byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala w 2018 roku. W reakcji na najnowsze ustalenia wywiadowcze Czechy zdecydowały o wyrzuceniu 18 pracowników rosyjskiej ambasady. W odpowiedzi Moskwa wyrzuciła 20 pracowników czeskiej placówki dyplomatycznej.

"Sojusznicy wyrażają głębokie zaniepokojenie destabilizującymi działaniami, które Rosja nadal prowadzi na terytorium NATO i w pełni solidaryzują się Republiką Czeską" - głosi oświadczenie Rady Północnoatlantyckiej.

Wczoraj o pełnej solidarności z Czechami zapewniła także Unia Europejska. Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell napisał w oświadczeniu o rażącym naruszeniu międzynarodowego prawa i suwerenności Czech.

- Destrukcyjne działania rosyjskiego wywiadu przeciwko interesom i bezpieczeństwu Unii Europejskiej będą spotykały się z najbardziej zdecydowaną odpowiedzią - podkreślił Josep Borrell.


IAR/dad

Wśród wydalonych z Czech Rosjan był oficer elitarnej jednostki GRU nr 29155

21.04.2021 12:15
Wśród wydalonych z Czech 18 dyplomatów z ambasady Rosji był pracownik attachatu wojskowego Wiktor Budjak, wywodzący się z elitarnej jednostki GRU nr 29155, prowadzącej operacje w Europie – poinformowało Radio Swoboda, powołując się na ustalenia czeskiego portalu Seznam Zpravy.

Co najmniej sześciu agentów GRU mogło brać udział w ataku na czeski skład amunicji

21.04.2021 12:57
Eksplozja składu amunicji w Czechach w 2014 roku była najwyraźniej wynikiem skomplikowanej operacji rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU. Z badań portalu Spiegel oraz platform śledczych Bellingcat i Insider wynika, że w planowaniu i przeprowadzeniu ataku brało udział co najmniej sześciu agentów GRU.

Polskie F-16 uczestniczyły w przechwyceniu rosyjskich samolotów

21.04.2021 16:06
Polskie F-16 uczestniczyły w przechwyceniu rosyjskich samolotów wojskowych nad Morzem Bałtyckim. Poinformowała o tym kwatera główna Sojuszu Północnoatlantyckiego.