X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Marcin Przydacz: nasze działania to odpowiedź na agresywną politykę rosyjską

19.04.2021 12:38
Działania Polski, USA i Czech ws. wydalenia rosyjskich dyplomatów, to pewnego rodzaju odpowiedź na agresywną politykę rosyjską - powiedział w poniedziałek wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.
Minister Marcin Przydacz
Minister Marcin Przydacz Fot.: Marcin Dławichowski/IAR

W ubiegłym tygodniu MSZ poinformowało o wydaleniu z Polski trzech pracowników ambasady Federacji Rosyjskiej. Jak wówczas podano, wydaleni z Polski obywatele Rosji brali udział w działaniach wykraczających poza przyznany im status dyplomatyczny.

Również w minionym tygodniu czeski premier Andrej Babisz oraz wicepremier, szef MSW i p.o. ministra spraw zagranicznych Jan Hamaczek poinformowali o wydaleniu z Czech 18 rosyjskich dyplomatów, którzy zostali zidentyfikowani jako oficerowie służb specjalnych Rosji.

Polska wspiera sojuszników

- Generalnie w świecie spraw międzynarodowych wiele rzeczy się ze sobą łączy - powiedział Przydacz w TVP Info. Dlatego - wskazał - Polska wyraziła wsparcie dla działań sojuszniczych zmierzających do "wysłania pewnych sygnałów politycznych w kierunku Federacji Rosyjskiej".

Zaznaczył, że "najpierw mieliśmy do czynienia z decyzją strony amerykańskiej", gdy Biały Dom ogłosił, że prezydent USA Joe Biden podpisał rozporządzenie wykonawcze, nakładające dodatkowe sankcje na Rosję w związku z jej ingerencją w amerykańskie wybory i ataki hakerskie, które obejmują m.in. rosyjskie obligacje rządowe i wydalenie 10 dyplomatów.

- Teraz mamy informację z Czech, którzy również idą w tym kierunku, to wszystko jest pewnego rodzaju odpowiedź na agresywną politykę rosyjską i są to też znaczące sygnały polityczne - podkreślił wiceszef MSZ.

Rosnąca rola służb specjalnych Rosji

Mówił również, że obecny rząd już od wielu lat zwraca uwagę na "rosnącą rolę służb specjalnych (Rosji - przyp.red.) i ich rosnącą aktywność na terenie Polski". - Mamy świadomość, że służby rosyjskie są aktywne wśród państwa Europy Zachdoniej, wśród naszych państw sąsiedzkich, państw bałtyckich, ale jakoś bardzo mało mówi się, że są aktywne także i w Polsce - stwierdził Przydacz.

- A są bardzo aktywne i my podejmujemy działania na rzecz ich nie tylko zmniejszenia, ale też zapewnienia bezpieczeństwa państwa polskiego - dodał.

MSZ Rosji oświadczyło w niedzielę, że uważa za "prowokację" wydalenie przez Czechy 18 dyplomatów rosyjskich. Zapowiedziało, że podejmie działania odwetowe. Określiło decyzję Czech jako "wrogi krok", w którym widać także "ślad amerykański".


PAP/dad

"Der Spiegel": na Krymie powstał ogromny rosyjski obóz wojskowy

19.04.2021 09:55
W ciągu ostatnich tygodni Rosja zbudowała ogromny prowizoryczny obóz wojskowy na Krymie - poinformował w weekend niemiecki tygodnik "Der Spiegel", opierając się na nowych zdjęciach satelitarnych. Na miejscu jest ponad 1000 wojskowych pojazdów.

Polscy europosłowie stanowczo o sankcjach wobec Rosji

19.04.2021 11:47
Polscy europosłowie stanowczo o sankcjach wobec Rosji za łamanie międzynarodowego prawa. Deputowani z którymi rozmawiała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka są przede wszystkim zgodni, że budowa Nord Stream 2 powinna być zatrzymana. Europosłanka, była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga podkreśliła, że to projekt szkodliwy.

78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Akcja edukacyjno-społeczna "Żonkile"

19.04.2021 11:46
78 lat temu - 19 kwietnia 1943 roku - w warszawskim getcie wybuchło powstanie kierowane przez żydowskie podziemne formacje zbrojne. Było odpowiedzią na rozpoczęcie przez Niemców akcji ostatecznej likwidacji getta, podjętej w ramach realizowanego przez nich planu zagłady europejskich Żydów.