X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Zaostrza się sytuacja na wschodzie Ukrainy, a Berlin milczy

12.04.2021 15:45
W kontekście zaostrzającej się sytuacji na wschodzie Ukrainy i związanym z nią widmem ukraińsko-rosyjskiej wojny na dużą skalę, niektórzy komentatorzy zwracają uwagę na znaczące milczenie Berlina w tej sprawie. Jak na łamach portalu Rzeczpospolita pisze profesor Collegium Civitas Marek A. Cichocki, "znów mamy do czynienia w Europie z takim momentem polityki, kiedy opadają zasłony i wszystko widać jak na dłoni".
Angela Merkel
Angela MerkelEPA/CLEMENS BILAN Dostawca: PAP/EPA.

"Odbyte kilka dni temu wojskowe konsultacje między USA, Wielką Brytanią, Kanadą, Polską i Litwą w sprawie rosyjskiej eskalacji konfliktu z Ukrainą pokazują, że kiedy dochodzi do prawdziwego zagrożenia, pozostają Amerykanie i ich zwołani ad hoc sojusznicy. Powstaje tylko pytanie, kto w tym układzie będzie odgrywał jakie role i jaki będzie realny podział korzyści i kosztów w przypadku zaangażowania w konflikt. Znów też uwagę zwraca zniknięcie Niemiec i Francji. Zwłaszcza znaczące jest nagłe milczenie Berlina, od 2014 roku głównego odpowiedzialnego za całą sytuację w Europie Wschodniej" - czytamy na rp.pl.

"Jak zestawić to z coraz większą egzaltacją niemieckich polityków rosyjską szczepionką Sputnik V, sprzedażą zakładów aluminium w Rheinfelden Rosjanom i determinacją w zakończeniu Nord Stream 2, to obraz niemieckiej polityki wschodniej staje się bardzo klarowny" - konkluduje autor.

"Od dawna też upieram się przy tym i poddaję pod rozwagę, że Niemcy są zainteresowane Polską i całym naszym regionem przede wszystkim w jednym kontekście: rozszerzenia strefy euro, co pozwoliłoby skonsumować dorobek 30 lat transformacji na rzecz budowania zasobów niemieckiej Europy. Za tą „propozycją" nie kryją się jednak żadne gwarancje bezpieczeństwa..." - zaznacza Cichocki.

W jego ocenie, obrazu tego dopełnia stan Unii Europejskiej, która żyje dzisiaj "skandalem" posadzonej na sofie Ursuli von der Leyen podczas spotkania u Erdogana. 


Cały felieton dostępny jest pod tym adresem.

Zobacz więcej na temat: Angela Merkel Rosja Niemcy

Wołodymyr Zełenski chce rozmowy z Władimirem Putinem. Apel pozostaje bez odpowiedzi

12.04.2021 12:42
Biuro prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego zwróciło się z prośbą o rozmowę na temat eskalacji konfliktu we wschodniej Ukrainie z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem, ale nie otrzymało jeszcze odpowiedzi - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Zełenskiego Julia Mendel.

USA dostarczą 100 myśliwców i latające tankowce dla Ukrainy?

12.04.2021 13:11
W ocenie Stephena Blanka, eksperta think-tanku Foreign Policy Research Institute, administracja Joe Bidena stoi przed strategiczną szansą na powstrzymanie agresji ewentualnej agresji na Ukrainie, ale również zadanie Rosji ciosu na płaszczyźnie propagandowej. Miało by być to oparte na przezbrojeniu ukraińskiego lotnictwa w samoloty pochodzące ze Stanów Zjednoczonych. - Opcja natychmiastowego podniesienia zdolności polega na wyciągnięciu zakonserwowanych samolotów F-15C/D Eagle, E-2C-2000 Hawkeye i KC-135R które magazynujemy i wysłaniu ich na Ukrainę – przekonuje Blank. 

Białorusini zamiast Euronews będą oglądać rosyjską TV Pobieda

12.04.2021 14:15
Białoruskie ministerstwo informacji poinformowało o wycofaniu z siatki nadawania w tym kraju europejskiego kanału telewizyjnego Euronews. Zamiast niego w białoruskiej kablówce pojawił się rosyjski kanał telewizyjny "Pobieda".