X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Unia Europejska nałożyła sankcje na Chiny za łamanie praw człowieka

22.03.2021 11:54
Unia Europejska nałożyła sankcje na Chiny za łamanie praw człowieka, po raz pierwszy od ponad 30 lat. Ostateczną decyzję w tej sprawie podjęli unijni ministrowie spraw zagranicznych 27 krajów na spotkaniu w Brukseli - dowiedziała się brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Audio
  • UE nałożyła sankcje na Chiny za łamanie praw człowieka. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneRobert Way/ Shutterstock

Oficjalnie ta informacja zostanie potwierdzona wraz z publikacją decyzji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, co ma nastąpić jeszcze w poniedziałek.

Ostatni raz Unia Europejska nakładała sankcje na Chiny za łamanie praw człowieka po masakrze na Placu Tiananmen w 1989 roku. Teraz powodem są masowe prześladowania ujgurskich muzułmanów.

Na czarnej liście znalazło się czterech urzędników, którzy będą mieli zakaz wjazdu do Unii i zamrożone majątki w Europie, oraz jedna firma, której aktywa też zostaną zablokowane. Sankcje nie są bardzo dotkliwe, ale symboliczne, bo to kolejna odsłona w skomplikowanych relacjach Unii z Chinami.

Decyzja nie była łatwa i kraje członkowskie spierały się długo w tej sprawie, bo we Wspólnocie nie ma jednomyślności jak traktować Chiny - jedni uważają, że to strategiczny partner, inni że systemowy rywal, szerzący dezinformację.

Do dzisiejszych sankcji wykorzystane zostały niedawno uzgodnione przepisy w Unii pozwalające na nakładanie restrykcji za łamanie praw człowieka. Oprócz Chin sankcjami objęto Rosję, Libię, Koreę Północną, Sudan Południowy i Erytreę. W sumie na czarną listę wpisanych zostało 11 osób, oraz 4 firmy.


IAR/dad

Nie żyje Adam Zagajewski. Polski poeta, eseista, prozaik

22.03.2021 08:45
Nie żyje Adam Zagajewski. Polski poeta, eseista, prozaik, przedstawiciel pokolenia Nowej Fali, zmarł w niedzielę wieczorem w Krakowie w wieku 75 lat.

Wiceszef MSZ o zamieszaniu wokół AstraZeneca: obserwujemy działania dezinformacyjne

22.03.2021 10:01
Obserwujemy szereg działań dezinformacyjnych, mających wprowadzić niepokój co do szczepionek proponowanych przez określonych producentów – powiedział wiceszef MSZ Marcin Przydacz, odnosząc się do decyzji niektórych państw o zawieszeniu szczepień preparatem firmy AstraZeneca.