X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef Pentagonu: sojusznicy USA powinni odejść od rosyjskiego sprzętu, aby uniknąć sankcji

20.03.2021 17:47
Minister obrony USA Lloyd Austin oświadczył w sobotę w Nowym Delhi, gdzie rozmawiał z szefem resortu obrony Indii Rajnathem Singhiem, że sojusznicy i partnerzy Stanów Zjednoczonych powinni odchodzić od rosyjskiego sprzętu wojskowego, jeśli chcą uniknąć amerykańskich sankcji.
S-400 Triumf  rosyjski system rakietowy czwartej generacji typu ziemia-powietrze
S-400 Triumf – rosyjski system rakietowy czwartej generacji typu ziemia-powietrzeShutterstock/ovbelov

Austin wspomniał o tym w kontekście planowanego przez Indie zakupu rosyjskiego systemu przeciwrakietowego S-400. - Z pewnością zachęcamy wszystkich naszych sojuszników, naszych partnerów, aby odeszli od rosyjskiego sprzętu (...) i naprawdę unikali wszelkiego rodzaju zakupów, które spowodowałyby sankcje z naszej strony"- powiedział Austin dziennikarzom w New Delhi. Dodał, że S-400 nie zostały dostarczone do Indii, więc nie rozmawiano o możliwości nałożenia sankcji.

Stany Zjednoczone w zeszłym roku nałożyły sankcje na Turcję za zakup S-400. W 2019 roku Indie dokonały wstępnej wpłaty w wysokości 800 mln dolarów na zakup systemu z Rosji, a pierwsza dostawa jest spodziewana jeszcze w tym roku.

Podczas tygodniowej podróży, pierwszej zagranicznej od czasu objęcia urzędu 22 stycznia, Austin odwiedził już Tokio i Seul. W Delhi pozostanie do niedzieli. Agencje przypominają, że podróż szefa Pentagonu do Japonii, Korei Południowej i Indii, to element polityki zagranicznej nowej amerykańskiej administracji, obliczonej na zacieśnienie sojuszy wymierzonych w coraz bardziej asertywne Chiny.

PAP/dad

Polscy i niemieccy żołnierze na wspólnych ćwiczeniach Kuna-21

20.03.2021 14:00
Polscy i niemieccy żołnierze ćwiczą razem w Świętoszowie. W manewrach biorą udział kawalerzyści z brygady ze Świętoszowa i czołgiści z niemieckiej brygady grenadierów.

Uniwersytet Oksfordzki: Polska wśród 9 krajów Europy, które nie zamknęły miejsc pracy

20.03.2021 14:29
Polska jest jednym z dziewięciu krajów europejskich, które w czasie pandemii koronawirusa nie zamknęły ani na jeden dzień miejsc pracy, na przeciwnym biegunie jest Irlandia, gdzie były one zamknięte przez 163 dni - wynika z zestawienia Uniwersytetu Oksfordzkiego.

Bułgaria rozbija siatkę szpiegującą dla Rosji. Jest wsparcie MSZ Wielkiej Brytanii

20.03.2021 16:08
Brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych oświadczyło w sobotę, po rozbiciu w Bułgarii grupy szpiegującej na rzecz Rosji, że wspiera Sofię w walce z "szkodliwą działalnością" rosyjskich służb w tym kraju, która ma na celu podważenie jej suwerenności .