X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Po apelu Swiatłany Cichanouskiej o dialog, reżim Łukaszenki blokuje platformę do głosowania

20.03.2021 11:22
Po apelu Swiatłany Cichanouskiej o głosy poparcia w sprawie negocjacji władz z opozycją, władze zaczęły blokować platformę Gołos, na której odbywa się głosowanie. W piątek Białorusini mieli problemy z dostępem do internetu.
Swiatłana Cichanouska
Swiatłana Cichanouska Shutterstock.com / Alexandros Michailidis

"Władze twierdzą, że protestujący to nieistotna mniejszość, ale boją się działań, które dowodzą, że jest odwrotnie. Dostęp do ankiety w sprawie negocjacji z władzami przy udziale międzynarodowej mediacji był blokowany, gdy 450 tys. Białorusinów powiedziało „tak” w ciągu mniej niż doby – taki komentarz umieściła na swoim Twitterze w piątek ambasada USA w Mińsku.

18 marca Cichanouska, była kandydatka w wyborach prezydenckich, zmuszona do wyjazdu z kraju, wezwała Białorusinów do oddania głosów poparcia dla planu negocjacji władz z opozycją przy udziale międzynarodowej mediacji, m.in. ONZ i OBWE.

Głosowanie odbywa się internetowo na stworzonej przez zwolenników zmian platformie Gołos. Wkrótce po apelu Cichanouskiej z Białorusi zaczęły docierać głosy o poważnych problemach z internetem i dostępem do platformy.

Łukaszenka utrzymuje władzę za wszelką cenę 

Po masowych protestach przeciwko sfałszowaniu wyborów, władze wielokrotnie twierdziły, że na ulice wychodzi mniejszość, inspirowana przez wichrzycieli i sponsorowanych z zagranicy prowokatorów. Prezydent Alaksandr Łukaszenka utrzymuje, że większość Białorusinów popiera jego politykę, która ma być dla nich gwarancją stabilności.

Protesty na Białorusi stłumiono przy pomocy bezprecedensowej fali represji, która nadal trwa. Opozycjoniści i aktywiści siedzą w aresztach, a liczby zatrzymanych od początku protestów idą w dziesiątki tysięcy. Według obrońców praw człowieka w kraju jest już 288 więźniów politycznych.

W czasie niedawnego wywiadu ambasador Białorusi przy ONZ argumentował, że Cichanouska – uważana przez wielu Białorusinów za prawdziwą zwyciężczynię ubiegłorocznych wyborów, nie jest partnerką do rozmów, ponieważ "nie ma nawet 100 tys. fanów w sieciach społecznościowych".

PAP/dad

Bix Aliu: podmioty zaangażowane w budowę Nord Stream 2 ryzykują objęciem sankcjami USA

19.03.2021 13:24
Nord Stream 2 to zły interes. Podmioty zaangażowane w budowę Nord Steam 2 ryzykują objęciem sankcjami przez USA i powinny natychmiast zaprzestać pracy nad Nord Stream 2 - oświadczył w piątek chargé d’affaires ambasady USA w Polsce Bix Aliu

Litwa apeluje do Ukrainy o niekupowanie białoruskiej energii elektrycznej

19.03.2021 15:25
Prezydent Litwy apeluje do Ukrainy o niekupowanie białoruskiej energii elektrycznej. Przebywający z oficjalną wizytą w Kijowie Gitanas Nauseda podkreślał, że białoruska elektrownia atomowa, z której pochodzi kupowany przez Ukrainę prąd, to tak naprawdę rosyjski projekt służący interesom Kremla.

Wielka Brytania: Polka ze zdjęcia IPN zostanie pochowana w Londynie

20.03.2021 10:36
Maria Barr, kobieta z archiwalnej fotografii IPN, której tożsamość ustalono dzięki zaangażowaniu badaczy i pasjonatów historii, zostanie pochowana na londyńskim cmentarzu Gunnersbury, w grobie jej drugiego męża, a nie w grobie rodziców, jak do tej pory przypuszczano.