X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rzecznik TSUE za utrzymaniem w mocy orzeczenia ws. odnogi gazociągu Nord Stream

18.03.2021 11:53
Rzecznik generalny Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości opowiedział się za utrzymaniem w mocy, korzystnego dla Polski orzeczenia unijnego sądu w sprawie gazociągu OPAL, lądowej odnogi Nord Stream. Tym samym zasugerował oddalenie skargi Niemiec.
Audio
  • Rzecznik generalny Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości opowiedział się za utrzymaniem w mocy, korzystnego dla Polski, orzeczenia unijnego sądu w sprawie gazociągu OPAL, lądowej odnogi Nord Stream. Tym samym zasugerował oddalenie skargi Niemiec. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock.com/eleonimages

Chodzi o unieważnienie decyzji Komisji Europejskiej, która zezwoliła na większe wykorzystanie przepustowości rurociągu przez rosyjski Gazprom. Sąd Unii Europejskiej jesienią 2019 roku uznał, że ta decyzja została wydana z naruszeniem zasady solidarności energetycznej.

W czwartek rzecznik generalny unijnego Trybunału Sprawiedliwości ocenił, że zasada solidarności energetycznej może być wykorzystywana do kontroli zgodności z prawem aktów wydawanych przez instytucje Unii Europejskiej w dziedzinie energii.

Rzecznik generalny zaproponował też, aby Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał wartość prawną zasady solidarności energetycznej Na to samo zwracali też uwagę przedstawiciele polskiego rządu podczas styczniowej rozprawy w Trybunale. Pełnomocniczka Komisja mówiła, że jest to jedynie zasada interpretacyjna, a nie zasada prawna.

Dzisiejsza opinia rzecznika generalnego Trybunału, korzystna dla Polski, jest sugestią dla sędziów, którzy w większości przypadków posiłkują się opiniami rzeczników generalnych. Orzeczenia należy się spodziewać za kilka miesięcy.

Polska od początku batalii sądowej przed kilkoma laty podkreślała, że pełne wykorzystanie przepustowości gazociągu pozwoli Gazpromowi przekierować na rynek dodatkowe partie gazu, uzależni Unię od dostaw błękitnego paliwa z Rosji i to w czasie kiedy Europa chce to uzależnienie zmniejszyć i zagrozi bezpieczeństwu energetycznemu Wspólnoty.


IAR/dad

Prezydent Joe Biden: Władimir Putin zapłaci za ingerencję w wybory w USA

17.03.2021 18:42
Prezydent USA Joe Biden oznajmił w środę, że przywódca Rosji Władimir Putin zapłaci cenę za ingerencję w zeszłoroczne wybory w Stanach Zjednoczonych i próbę przechylenia ich wyniku na korzyść ubiegającego się wówczas o reelekcję Donalda Trumpa.

Premier Morawiecki i prezydent Macron chcą zwiększenia produkcji szczepionek w UE

17.03.2021 16:22
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że czas pandemii weryfikuje podejście do tego, w jaki sposób państwa potrafią ze sobą współpracować. Szef polskiego rządu spotkał się w Paryżu z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Poruszono kwestie związane z produkcją i dostarczaniem szczepionek, mówiono o współpracy gospodarczej oraz projektach unijnych.

W związku z pandemią prezydent Andrzej Duda odwołał wizytę ma Węgrzech

18.03.2021 10:35
W związku z pogorszeniem sytuacji pandemicznej Prezydent RP Andrzej Duda podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanej na weekend wizyty na Węgrzech. Wizyta polskiej Pary Prezydenckiej w Budapeszcie miała się odbyć w związku z obchodami Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, który przypada w dniu 23 marca.