X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Bułgarscy dziennikarze udowodnili istnienie struktury ds. zabójstw politycznych w Rosji

22.01.2021 10:43
Nasze dziennikarskie śledztwo dowiodło, że próba otrucia Aleksieja Nawalnego nie jest pojedynczym zamachem na lidera opozycji w Rosji, lecz że istnieje cala struktura, mająca na celu mordowanie przeciwników reżimu - oświadczył Christo Grozew, w wywiadzie dla bułgarskiego radia publicznego.
Kreml, zdjęcie ilustracyjne.
Kreml, zdjęcie ilustracyjne.dade72/ Shutterstock

Christo Grozew jest dziennikarzem brytyjskiego portalu śledczego Belingcat, który badał zeszłoroczną próbę otrucia Nawalnego. W trakcie dochodzenia stwierdzono istnienie grupy, którą utworzyły rosyjskie służby specjalne, a która jest odpowiedzialna za trzy zabójstwa i co najmniej sześć prób zabójstw, w tym dokonanej na Nawalnym - poinformował.

- Wychodzimy poza ramy konkretnego przypadku. Mówimy o przestępczym reżimie i domagamy się, by wszyscy dowiedzieli się o tym - oznajmił dziennikarz.

Według niego powrót Nawalnego do Rosji jest "krokiem, którym Nawalny pokazał, że nie jest przypadkową osobą, nieobchodzącą Putina". Grozew ostrzegł, że życie Nawalnego, który przebywa w więzieniu, znajduje się tam w bardzo dużym niebezpieczeństwie.

Putin nie miał wyjścia

Putin nie miał alternatywy, nie można było nie przyjąć Nawalnego z powrotem, a sankcje, które zagrażają Rosji po aresztowaniu opozycjonisty, mogą okazać się bardzo niebezpieczne dla Putina i on ich naprawdę się boi - mówił Grozew.

Według dziennikarza film Nawalnego o pałacu Putina jest "najlepszym dochodzeniem w sprawie korupcji, który kiedykolwiek zrobiono". Tu nie chodzi o twierdzenia Nawalnego, lecz o dochodzenia kilku mediów, pokazujących co jest w stanie dokonać reżim, nad którym nie ma żadnej kontroli.

Grozew jest autorem dochodzenia w Belingcat w sprawie próby otrucia w 2015 roku bułgarskiego biznesmena branży zbrojeniowej Emiliana Gebrewa. Podczas dochodzenia dziennikarz ujawnił nazwiska grupy oficerów rosyjskiego wywiadu wojskowego, którzy przebywali w Bułgarii na fałszywych dokumentach podczas próby otrucia Gebrewa.


PAP/dad

Polskich przedsiębiorców w 2021 roku czekają miliardowe straty przez brexit

21.01.2021 13:02
W drugiej połowie 2021 roku polskie firmy eksportujące do Wielkiej Brytanii utracą przychody warte 1,6 mld zł. Mimo zerowych stawek celnych będą musiały ponosić wysokie koszty pokonywania nowych barier administracyjnych - podaje czwartkowa "Rzeczpospolita".

Tempo wymiany pieców a jakość powietrza w Polsce

21.01.2021 15:00
Normy zanieczyszczenia powietrza w Polsce na początku tygodnia były wyjątkowo wysokie, wraz z ociepleniem jest trochę lepiej, ale problem nie znika

Polscy medycy pomogą Słowakom przeprowadzać testy na koronawirusa

21.01.2021 15:23
W piątek polskie służby medyczne pojadą na Słowację, by pomóc w przeprowadzaniu testów na koronawirusa. Akcja zorganizowana przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, Ministerstwo Zdrowia, Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych potrwa do niedzieli.