X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kim Dzong-Un: Stany Zjednoczone głównym wrogiem Korei Północnej

09.01.2021 16:51
Kim Dzong-Un powiedział, że Stany Zjednoczone są głównym wrogiem Korei Północnej, niezależnie od tego, kto mieszka w Białym Domu. Północnokoreański przywódca przemawiał podczas zjazdu Partii Pracy Korei.
Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un
Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un STR/AFP/East News

Kim Dzong-Un podkreślił, że "niezależnie od tego, kto rządzi w Stanach Zjednoczonych, ich prawdziwa natura i polityka wobec Korei Północnej nigdy się nie zmienią". Dodał, że Pjongjang aby przeciwstawić się Waszyngtonowi, będzie rozwijał swoje więzy z "antyimperialistycznymi i niezależnymi siłami".

Północnokoreański przywódca zapowiedział także dalsze inwestycje w nowoczesne uzbrojenie, takie jak satelity szpiegowskie, broń ponaddźwiękową, rakiety międzykontynentalne i drony zwiadowcze.

Poinformował również, że Korea Północna zakończyła prace projektowe nad własną łodzią podwodną o napędzie nuklearnym, a projekt zostanie niedługo zatwierdzony. Kim Dzong-Un zastrzegł, że jego kraj nie zamierza niewłaściwie wykorzystywać broni nuklearnej, wzywając jednocześnie do budowy rakiet do ataków wyprzedzających i odwetowych różnych rozmiarów.

Dyktator zapowiedział również realizację pięcioletniego planu gospodarczego, skupionego na zapewnieniu Korei Północnej samowystarczalności i niezależności ekonomicznej.

Zwrócił się również do władz Korei Południowej, którą skrytykował za dążenie do współpracy w kwestiach "najmniej istotnych", jak walka z koronawirusem i turystyka. Wezwał także Seul do zaprzestania współpracy z USA, kupowania od Amerykanów broni i prowadzenia z nimi wspólnych manewrów.


IAR/ho


Współpraca polsko-amerykańska bez zmian po odejściu Donalda Trumpa

08.01.2021 11:00
Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński powiedział, że Stany Zjednoczone ponadpartyjnie popierają rozwój energetyczny naszego regionu i wspierają projekt Trójmorza. Nie zmieni się to także po zmianie na stanowisku prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 08.01.2020 r.

08.01.2021 17:45
W tym wydaniu: echa zamieszek w Waszyngtonie, przyszłość relacji polsko-amerykańskich oraz sytuacja epidemiczna w Polsce i Europie

USA: Demokraci chcą przedstawić w Kongresie artykuł impeachmentu wobec Donalda Trumpa

09.01.2021 11:37
Demokraci w Izbie Reprezentantów planują w poniedziałek przedstawić w Kongresie artykuł impeachmentu wobec prezydenta Trumpa i głosować nad nim w przyszłym tygodniu. We wstępnym projekcie aktu - podaje portal CNN - oskarża się go o "podżeganie do powstania".