X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Budżet UE na lata 2021-2027 ostatecznie zatwierdzony

17.12.2020 16:20
Unijny budżet na lata 2021-2027 ostatecznie zatwierdzony. Po wczorajszej zgodzie Parlamentu Europejskiego dziś, co było już tylko formalnością, ustalenia potwierdziły kraje członkowskie. A to oznacza, że od stycznia mogą być uruchamiane programy na dofinansowanie ze wspólnej kasy. Poziom wydatków Wspólnoty to ponad bilion euro. 
Sala plenarna Parlamentu Europejskiego
Sala plenarna Parlamentu Europejskiego PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Z 7-letnim unijnym budżetem połączony jest fundusz odbudowy w wysokości 750 miliardów euro, ale on czeka jeszcze na ratyfikację w krajach członkowskich, w większości decyzja należy do parlamentów narodowych. Dopiero po zakończeniu ratyfikacji umowy o dochodach własnych w wszystkich państwach fundusz będą mogły być wypłacane pieniądze na łagodzenie skutków pandemii. Oczekuje się, że nastąpi to latem przyszłego roku.

Dla Polski w tym pakiecie finansowym przewidziano 123 miliardy euro bezzwrotnych dotacji plus 32 miliardy euro tanich pożyczek z funduszu.


IAR/dad

Nord Stream 2 nigdy nie dostarczy gazu - zapewnia amerykański senator

17.12.2020 08:26
Gazociąg Nord Steam 2 nie zostanie ukończony i nigdy nie dostarczy gazu - zapewniał w środę w rozmowie z think tankiem Atlantic Council architekt amerykańskich sankcji wobec tego projektu republikański senator Ted Cruz.

Niemiecka Federalna Agencja Morska i Hydrograficzna potwierdza wznowienie prac przy Nord Streamie 2

17.12.2020 10:05
Na pytanie Polskiej Agencji Prasowej czy rzeczywiście w ubiegłym tygodniu wznowiono prace przy budowie gazociągu Nord Stream 2 niemiecka Federalna Agencja Morska i Hydrograficzna (BSH) odpowiedziała: "Tak, są prowadzone prace przy Nord Streamie 2".

Przyjęto krytyczną rezolucję ws. szczytu UE. Szymański: to dowód, że ustalenia są dobre dla Polski

17.12.2020 12:41
Parlament Europejski przyjął krytyczną rezolucję dotyczącą ustaleń zeszłotygodniowego szczytu Unii Europejskiej w sprawie unijnego budżetu. Zdaniem ministra ds. europejskich Konrada Szymańskiego, to kolejny dowód na to, że uzgodnienia szczytu są dobre dla bezpieczeństwa prawnego i budżetowego Polski.