X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

MSZ Iranu wezwało ambasadora Niemiec w Teheranie

13.12.2020 15:06
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Iranu wezwało ambasadora Niemiec w Teheranie w związku z krytyką Unii Europejskiej, która potępiła wykonanie kary śmierci na irańskim dysydencie Ruhollahu Zamie.
Ruhollah Zam został stracony przez powieszenie
Ruhollah Zam został stracony przez powieszenieTwitter/RSF

MSZ Iranu wezwało ambasadora Niemiec w Teheranie w związku z krytyką Unii Europejskiej, która potępiła wykonanie kary śmierci na irańskim dysydencie Ruhollahu Zamie - podały w niedzielę irańskie media.

MSZ w Teheranie planuje także w niedzielę wezwać francuskiego ambasadora w Iranie - poinformowała półoficjalna agencja informacyjna Fars. 

Po wykonaniu kary śmieci na Zamie, co miało miejsce w nocy z piątku na sobotę, UE w oświadczeniu napisała, że "potępia ten akt z całą stanowczością i ponownie przypomina o swoim nieodwołalnym sprzeciwie wobec stosowania kary śmierci w jakichkolwiek okolicznościach".

Z kolei francuskie MSZ określiło tę egzekucję jako "czyn barbarzyński i niedopuszczalny", stwierdzając w oświadczeniu: „Francja w najostrzejszych słowach potępia to poważne naruszenie wolności słowa i prasy w Iranie".

Wcześniej swoje potępienie wyraziły Amnesty International i Reporterzy Bez Granic. 

Zam był oskarżony o podżeganie do przemocy podczas antyrządowych protestów w 2017 roku, szpiegostwo i próby obalenia rządu Iranu. 

Irański sąd najwyższy we wtorek utrzymał w mocy wyrok śmierci na Zamie, który został zatrzymany w 2019 roku po tym, jak Irańska Gwardia Rewolucyjna zwabiła go do Iranu. Wcześniej Zam przez lika lat przebywał na uchodźctwie w Paryżu. Stracony został przez powieszenie.

Zam był znany z prowadzenia w Internecie antyrządowego kanału o nazwie "AmadNews", który miał ponad milion użytkowników. Był synem szyickiego duchownego Mohammada Ali Zama, który na początku lat 80. zasiadał w irańskim rządzie.

PAP/ks