X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wysoki Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka apeluje do władz Białorusi o dialog

05.12.2020 09:30
Sytuacja związana z prawami człowieka na Białorusi nie tylko nie poprawiła się, ale w ostatnich tygodniach uległa pogorszeniu - podkreśliła Wysoki Komisarz ONZ do spraw Praw Człowieka Michelle Bachelet podczas dyskusji na forum Rady Praw Człowieka na temat sytuacji na Białorusi.
Zatrzymanie jednego z protestujących
Zatrzymanie jednego z protestującychPAP/EPA/STR

Wysoki Komisarz ONZ do spraw Praw Człowieka zwróciła uwagę, że na Białorusi w ostatnich miesiącach ponad 27 tysięcy ludzi zostało zatrzymanych podczas opozycyjnych protestów, a do odpowiedzialności karnej ma być pociągniętych ponad 900 osób, w tym uczestnicy kampanii wyborczej, dziennikarze, działacze na rzecz praw człowieka i blogerzy.

Michelle Bachelet zaapelowała do białoruskich władz o rozpoczęcie pluralistycznego dialogu narodowego z udziałem wszystkich zainteresowanych stron.

Tymczasem jak informuje rozgłośnia "Radio Swaboda", rzecznik unijnej dyplomacji Peter Stano wezwał białoruskie władze do przywrócenia statusu środka masowej informacji największemu niezależnemu portalowi internetowemu "TUT.by". Zaapelował również do władz Białorusi o wypuszczenie na wolność wszystkich dziennikarzy.

Na Białorusi w aresztach przebywa obecnie sześcioro dziennikarzy. Według Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy od początku roku dziennikarze w tym kraju byli zatrzymywani 515 razy.


IAR/ho

Zobacz więcej na temat: ONZ Białoruś demonstracje