X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Budapeszt: spotkanie Morawiecki-Orban. Tematem m.in. kwestie budżetu UE

26.11.2020 13:32
Premier Mateusz Morawiecki przybył do Budapesztu na spotkanie z premierem Węgier Viktorem Orbanem. Politycy będą rozmawiać o konsekwencjach połączenia unijnych środków z tak zwaną kwestią praworządności. Na konferencji prasowej przed wylotem na Węgry premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że Polsce zależy na równym egzekwowaniu prawa we wszystkich państwach unijnych.
Audio
  • Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wizytę w Budapeszcie. Materiał Karola Surówki (IAR)
Mateusz Morawiecki wchodzi na pokład samolotu. Premier udaje się z jednodniową wizytą do Budapesztu.
Mateusz Morawiecki wchodzi na pokład samolotu. Premier udaje się z jednodniową wizytą do Budapesztu. Fot.: PAP/Andrzej Lange

Mateusz Morawiecki powiedział, że polskiemu rządowi zależy na pewności prawa. - Jaka jest pewność prawa, wykonania budżetu, jeżeli politycznie motywowani decydenci w Brukseli mogą podejmować arbitralne decyzje, na temat tego, że "wprawdzie w jakimś innym kraju korupcja jest 10 razy gorsza i mafie kradną miliardy euro, ale to jednak Polska będzie ukarana, ponieważ nie podoba nam się rząd PiS" - mówił.

Premier przypomniał, że unijne służby prawne stwierdziły, że rozporządzenie Komisji Europejskiej nie może być stawiane ponad traktatami. Wskazał, że - wchodząc do Unii Europejskiej - Polska nie godziła się na to, aby akty prawne niższego rzędu były ważniejsze od traktatów unijnych. Mateusz Morawiecki tłumaczył, że groźba użycia tego mechanizmu może dotyczyć każdego z krajów Unii Europejskiej. - Nie ma naszej zgody na to, żeby w sposób arbitralny podejmować decyzje co do tego, że środki dla Polski, Rumunii albo dla Hiszpanii będą wstrzymywane, jeśli załóżmy, pojawi się tam inny rząd, który się nie podoba Unii Europejskiej. Oczywiście, jak to się mówi, kij zawsze się znajdzie - wyjaśnił.

Mateusz Morawiecki powiedział, że z Viktorem Orbanem będzie rozmawiał na ten temat, aby jak najszybciej do polskiego stanowiska przekonać prezydencję niemiecką lub następujące po niej prezydencje portugalską i słoweńską.

Premier Morawiecki przypomniał, że Słowenia, która obejmie przewodnictwo w Unii Europejskiej w lipcu, wystosowała list jednoznacznie krytykujący mechanizm łączenia wypłaty środków z tak zwaną kwestią praworządności.

Wizyta Mateusz Morawieckiego rozpocznie się śniadaniem roboczym z Viktorem Orbanem. Później planowana jest rozmowa w cztery oczy i oświadczenie dla mediów. Jak podaje kancelaria polskiego premiera, szefowie rządów Polski i Węgier mają uzgodnić wspólną strategię negocjacyjną w sprawie budżetu, chcą też wysłać sygnał innym europejskim krajom, że w tej sprawie są spójni i skoordynowani.


IAR/dad

Stanisław Żaryn: Rosja, uzasadniając politykę imperialną, zakłamuje sowieckie zbrodnie na Polakach

26.11.2020 08:46
Rosja, budując przekaz o własnej legitymacji do prowadzenia polityki imperialnej, zakłamuje sowieckie zbrodnie na Polakach, np. zbrodnię katyńską – uważa rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Mateusz Morawiecki: w ramach tarczy 2.0 nawet 40 mld zł trafi do biznesu i kultury

26.11.2020 12:04
Uruchomienie nowego programu pomocy dla przedsiębiorców, w tym branż takich jak: gastronomia, przewozy, turystyka, a także kultura zapowiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Wartość tzw. Tarczy 2.0 to 35-40 mld zł.