X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Anna Fotyga apeluje o skuteczniejszą walkę z chińską dezinformacją

01.05.2020 08:11
Eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości Anna Fotyga zaapelowała o skuteczniejszą walkę z dezinformacją ze strony Chin. Ta sprawa była jednym z głównych tematów obrad komisji spraw zagranicznych europarlamentu w formie wideokonferencji.
Audio
  • Anna Fotyga zaapelowała o skuteczniejszą walkę z dezinformacją ze strony Chin - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Anna Fotyga
Anna FotygaWOJCIECH STROZYK/REPORTER

Szef dyplomacji Unii Europejskiej Josep Borrell odpowiadał na zarzuty dotyczące złagodzenia, pod wpływem Pekinu, niedawnego raportu na ten temat. Na unijny korpus dyplomatyczny, działający przy Komisji Europejskiej, spadła krytyka za to, że ugiął się pod presją ze strony Chin i rozmył zapisy w raporcie o dezinformacji. Według doniesień, przedstawiciele władz w Pekinie mieli ostrzegać Unię przed pogorszeniem relacji, jeśli w raporcie znajdzie się oskarżenie o wybuch pandemii koronawirusa na świecie.

Eurodeputowana Anna Fotyga powiedziała że przygląda się pracom specjalnej, unijnej grupy, która ma przeciwdziałać wrogiej propagandzie i ostatni raport był nieco bardziej ogólny, niż poprzednie. - W świetle doniesień, że wysoki rangą unijny dyplomata miał przekazywać wrażliwe informacje Chinom, uzyskanie bardzo jasnej odpowiedzi w sprawie chińskich działań jest niezwykle dla nas ważne - mówiła europosłanka.

opr. Johns Hopkins University

Szef unijnej dyplomacji odrzucał krytykę. - Mogę zapewnić, że opublikowany raport nie został złagodzony pod presją Chin. Jest mocny w wymowie. Proszę go przeczytać - mówił Josep Borrell. Tłumaczył też, że czym innym jest dokument do użytku wewnętrznego, a czym innym jego poprawiona wersja do publikacji.

W pierwotnym projekcie raportu, który widziała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka, na pierwszej stronie napisano o jawnych i tajnych działaniach Chin w ramach globalnej kampanii dezinformacyjnej, mającej obalić zarzuty o winie za wybuch pandemii i poprawić międzynarodowy wizerunek kraju. W późniejszym raporcie tej konkluzji zabrakło, choć podane są przykłady dezinformacji powiązane z Chinami.


IAR/PR24/dad