X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szwedzka armia przekłada manewry Aurora-20. Powodem - koronawirus

08.04.2020 12:16
Szwedzkie siły zbrojne zdecydowały o przełożeniu największych krajowych ćwiczeń pod kryptonimem Aurora-20 - donosi portal defence24.pl. Powodem ma być panująca na świecie pandemia COVID-19. 
Zdjęcie iulstracyjne
Zdjęcie iulstracyjneFot.: Pixabay/DariuszSankowski

Jak przypomina portal, ćwiczenia wojskowe Aurora-20 miały odbyć się od 11 maja do 4 czerwca 2020 roku. Miały być to największe manewry wojskowe szwedzkiej armii w ciągu ostatnich 25 lat. Zgodnie z planem w powietrzu, na lądzie i morzu miała zostać zaangażowana znaczna część szwedzkich sił zbrojnych oraz 3 tys. żołnierzy sojuszniczych. 

Problemy związane z udziałem w tegorocznych ćwiczeniach rozpoczęły się już wcześniej, od deklaracji niektórych państw sojuszniczych o odwołaniu uczestnictwa w manewrach - informuje defence24.pl. Jako pierwsza swój udział wycofała Kanada, a później Niemcy, natomiast Wielka Brytania poinformowała o znaczącym zmniejszeniu swojego kontyngentu. Jak podawała agencja AP, jeszcze do niedawna pełną gotowość do uczestnictwa deklarowały natomiast USA i Finlandia, również Szwecja podtrzymywała zamiar realizacji krajowych manewrów. Ostatecznie jednak szwedzkie siły zbrojne z powodu wzrostu fali zachorowań na COVID-19 postanowiły odwołać Aurora-20. Oficjalnie zostały one tylko przełożone, ale bez podania dokładnego terminu - czytamy na defence24.pl.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i odwołaniem Aurora-20 zmianie uległy również plany dotyczące szkolenia rezerwistów. W 2020 roku zawieszone zostały powołania poborowych na próbne ćwiczenia. Ponadto odwołano wszystkie ćwiczenia dotyczące szwedzkich wojsk obrony terytorialnej (Hemvärnet - Gwardia Krajowa).

Szwecja należy do krajów, które stosują liberalne podejście do walki z koronawirusem. Jedyne poważne ograniczenie to zakaz organizacji publicznych imprez z udziałem powyżej 50 osób. W wielu miejscach jedynie rekomenduje się unikanie tłumów i zachowanie 1,5 m odstępu.

We wtorek szwedzki socjaldemokratyczny rząd porozumiał się z opozycją w sprawie zwiększenia swoich uprawnień, dzięki którym władza nie będzie musiała uzyskiwać poparcia w parlamencie.

Według komentatorów może to oznaczać, że w związku z dużą liczbą ofiar śmiertelnych rząd przygotowuje się do szybkiego wprowadzenia surowszych ograniczeń.


defence24.pl/PAP/dad

Bild: Polska pod pręgierzem - perfidna gra Putina

08.04.2020 09:16
Największy niemiecki tabloid "Bild" zwraca uwagę na wykorzystywanie przez Rosję pandemii koronawirusa do prowadzenia kampanii dezinformacyjnej przeciwko Polsce - pisze w artykule redakcyjnym portal dw.com.

Zmarł Wiktor Bater - dziennikarz wielu polskich mediów w Rosji

08.04.2020 10:53
Zmarł Wiktor Bater, dziennikarz i korespondent wojenny. Miał 53 lata. Swoją drogę dziennikarską rozpoczynał w Polskim Radiu jako reporter i korespondent. Pracował jako dziennikarz wielu polskich mediów w Rosji. Pierwszy podał informację o katastrofie prezydenckiego tupolewa w Smoleńsku w 2010 roku.

Prawie sto nowych zakażeń w ciągu doby w krajach bałtyckich

08.04.2020 11:02
Liczba chorych na COVID-19 w krajach bałtyckich w ciągu doby wzrosła o blisko sto osób. Łotwa przedłużyła o miesiąc ograniczenia związane ze społeczną kwarantanną.