X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Zgoda KE na pomoc publiczną dla firm. Program polskiego rządu największy kwotowo

05.04.2020 13:45
14 krajów, w tym Polska, otrzymało już zgodę Komisji Europejskiej na udzielenie pomocy publicznej dla firm, by zapewnić ich płynność w czasie kryzysu wywołanego koronawirusem. Program polskiego rządu jest największy kwotowo. Chodzi o 22 miliardy euro, czyli około 100 miliardów złotych, na pomoc firmom, które mają problemy z dostępem do kapitału.
Siedziba Komisji Europejskiej
Siedziba Komisji EuropejskiejFoto: Pixabay

W związku z koronawirusem Komisja Europejska złagodziła zasady przyznawania wsparcia rządowego dla firm, by mogły kontynuować działalność, a wnioski z państw członkowskich ocenia w przyspieszonym trybie. Zamiast kilkunastu tygodni, lub miesięcy, decyzja zapada po kilku dniach.

Polski program pomocy publicznej dotyczy gwarancji i dopłat do oprocentowania kredytów. Komisarz do spraw konkurencji Margrethe Vestager, informując o akceptacji polskiego programu napisała, że pieniądze pomogą polskim firmom w zdobyciu pilnie potrzebnych środków obrotowych i inwestycyjnyc, oraz w kontynuowaniu działalności w czasie kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa

Wsparcie polega na tym, że Bank Gospodarstwa Krajowego będzie udzielał gwarancji publicznych na pożyczki. Będą mogły z tego skorzystać małe i średnie polskie firmy ze wszystkich sektorów gospodarki. Celem jest ograniczenie ryzyka, jakie wiąże się z udzielaniem pożyczek przedsiębiorstwom, które są najbardziej dotknięte skutkami gospodarczymi obecnego kryzysu.

IAR/ho