X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

UE przedłużyła złagodzone sankcje wobec Białorusi

17.02.2020 11:16
Unia Europejska przedłużyła o rok sankcje wobec Białorusi, złagodzone przed kilkoma laty. Decyzję podjęli ministrowie spraw zagranicznych 27 krajów na spotkaniu w Brukseli. Restrykcje obejmują embargo na broń i sprzęt, który mógłby być wykorzystywany do wewnętrznych represji, a także cztery osoby z otoczenia prezydenta. Sankcje dyplomatyczne wobec większości białoruskich polityków na czele z Aleksandrem Łukaszenką zostały zniesione w 2016 roku. Z czarnej listy skreślono wtedy 170 osób.
Audio
  • UE przedłużyła złagodzone sankcje wobec Białorusi. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
Mińsk
Mińskpixabay.com

Przedłużenie sankcji teraz oznacza, że do 28 lutego przyszłego roku cztery osoby z czarnej listy, podejrzewane o prześladowanie przeciwników politycznych będą miały zakaz wjazdu do Unii i zablokowane aktywa w europejskich bankach. Jeśli chodzi o embargo na dostawy broni, to trzy lata temu wprowadzono wyłączenia, by umożliwić eksport sprzętu biathlonowego na Białoruś, ograniczonej liczby karabinków i pistoletów sportowych. Za każdym razem jednak zgodę na sprzedaż muszą wydać władze unijnych krajów.

Unia Europejska po raz pierwszy nałożyła sankcje na Białoruś w 2004 roku, które później były rozszerzane i zaostrzane. Ale kiedy po rosyjskiej agresji na Ukrainie białoruski prezydent zaczął wykonywać pojednawcze gesty wobec Zachodu Unia zdecydowała o częściowym zniesieniu restrykcji. Pojawiły się wtedy głosy krytyczne, że decyzja jest przedwczesna i pozbawia Zachód presji na Białoruś w sprawie demokratycznych reform.


IAR/dad

Białoruska opozycja zamierza wyłonić wspólnego kandydata w wyborach prezydenckich

16.02.2020 14:02
W niedzielę upływa termin zgłoszeń do udziału w organizowanych przez białoruską opozycję prawyborach, które mają wyłonić wspólnego kandydata do startu w tegorocznych wyborach prezydenckich.

"Dla Polski i państw bałtyckich zagrożenie płynie ze strony Rosji"

17.02.2020 10:06
Mówiąc o wspólnej strategii europejskiej, przede wszystkim należy spojrzeć na percepcję zagrożeń. Problem w UE polega na tym, że różnimy się, gdy chodzi o kwestię ich postrzegania – mówił szef MSZ Jacek Czaputowicz podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.