X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Brukseli narada ambasadorów NATO w związku z sytuacją na Bliskim Wschodzie

06.01.2020 08:04
Zwołał ją sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg w reakcji na eskalację napięcia w regionie
Audio
  • W Brukseli narada ambasadorów NATO w związku z sytuacją na Bliskim Wschodzie [posłuchaj]
Jens Stoltenberg
Jens StoltenbergPAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

W Brukseli dziś po południu nadzwyczajna narada ambasadorów NATO na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie. Zwołał ją sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg w reakcji na eskalację napięcia w regionie. Po zabiciu w Bagdadzie przez Amerykanów najważniejszego irańskiego generała Ghasema Solejmaniego władze w Teheranie zapowiedziały odwet. 

Ambasadorowie krajów NATO-wskich spotykają się dość regularnie i podejmują decyzje ważne dla Sojuszu, a w sytuacjach wyjątkowych odbywają się narady nadzwyczajne. "Sekretarz generalny postanowił zwołać nadzwyczajne spotkanie ambasadorów po konsultacjach z sojusznikami" - poinformował jeden z dyplomatów w kwaterze głównej. Wcześniej Sojusz zdecydował, że ze względów bezpieczeństwa zawiesza operacje szkoleniowe w Iraku. 

Zawieszenie działań szkoleniowych ogłosiła też międzynarodowa koalicja krajów na czele z USA, która walczy z organizacją terrorystyczną o nazwie Państwo Islamskie. W Iraku wciąż pozostają wojskowi państw NATO-wskich. Nie wiadomo, czy ambasadorowie zdecydują się na ich wycofanie.

IAR/ks