X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Jens Stoltenberg gotów by spotkać się z Władimirem Putinem

23.12.2019 16:36
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział niemieckiej agencji dpa, że gotów byłby spotkać się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Właśnie w czasach, w których są trudności, ważne jest, by usiąść razem do stołu - podkreślił Stoltenberg.
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenbergshutterstock.com/Alexandros Michailidis

Agencja dpa zauważa, że to ważne słowa sekretarz generalnego NATO, ponieważ od 2014 roku relacje między Sojuszem Północnoatlantyckim a Rosja są bardzo napięte i już od lat nie ma kontaktów na najwyższym szczeblu.

NATO zarzuca Rosji nielegalną aneksję Krymu i wspieranie prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy, natomiast Moskwa krytykuje m.in. rozszerzenie Sojuszu Północnoatlantyckiego na Wschód i wzmacnianie wschodniej flanki NATO.

Zasygnalizowanie przez Stoltenberga gotowości do rozmów z Putinem, jak zauważa agencja dpa, nastąpiło po tym, jak prezydent USA Donald Trump na marginesie niedawnego szczytu NATO w Londynie powiedział, że nie byłoby jakiegokolwiek problemu, gdyby Stoltenberg nawiązał dialog z Rosją. Trump stwierdził, że z jego punktu widzenia możliwe są "bardzo dobre relacje z Rosją" i że "NATO powinno zawsze rozmawiać z Rosją".

Podczas szczytu w Londynie przywódcy państw NATO odnieśli się m.in. do zagrożeń i wyzwań stojących przed Sojuszem, wśród których na czołowych miejscach wymienili Rosję oraz terroryzm. "Agresywne działania Rosji stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa euroatlantyckiego" - uznali.

PAP/dad

Jan Dziedziczak w "Naszym Dzienniku": Polonia to nasz partner

23.12.2019 08:23
Integracja środowisk polonijnych i wykorzystanie ich potencjału politycznego w krajach zamieszkania to cele, o których mówi w "Naszym Dzienniku" nowo powołany pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą Jan Dziedziczak.

Prezes Nord Stream 2 pracował dla Stasi?

23.12.2019 13:58
"Rzeczpospolita" cytując austriacki dziennik "Der Standard" pisze, że prezes Nord Stream 2, AG Matthias Warnig, pracował dla Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego Niemieckiej Republiki Demokratycznej (Stasi) pod kryptonimem "Artur" od 1974 roku. 

Polskie szkoły na Białorusi uczą tradycji świętowania Bożego Narodzenia

23.12.2019 15:33
Polskie szkoły społeczne działające na Białorusi kładą duży nacisk na wychowanie dzieci w tradycjach katolickich. W okresie przedświątecznym uczą uczniów, jak powinno wyglądać Boże Narodzenie w polskich rodzinach.