X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś: w centrum Mińska zebrali się zwolennicy opozycji

08.12.2019 11:40
Zwolennicy białoruskiej opozycji ponownie zebrali się na Placu Październikowym w Mińsku, by zademonstrować swoją niezgodę na integrację ich kraju z Rosją. W założeniu niedzielna akcja miała być protestem przeciwko planom podpisania przez prezydentów Rosji i Białorusi dokumentów służących zbliżeniu obu państw. Tymczasem podczas sobotniego spotkania w Soczi Władimirowi Putinowi i Aleksandrowi Łukaszence nie udało się osiągnąć porozumienia. Kolejne spotkanie prezydentów w tej sprawie ma się odbyć 20 grudnia Petersburgu.
Audio
  • Białoruś: w centrum Mińska zebrali się zwolennicy opozycji. Relacja Włodzimierza Paca (IAR)
Mińsk: protest opozycji
Mińsk: protest opozycjiFot.: Włodzimierz Pac/Polskie Radio

Białoruska opozycja już w sobotę zorganizowała w Mińsku demonstrację przeciwko integracji z Rosją. Zakończyła się jeszcze zanim pojawiły się informacje o fiasku spotkania w Soczi.

Opozycyjny polityk Wiaczasłau Siuczyk powiedział Polskiemu Radiu, że każde porozumienie z Rosją dotyczące zbliżenia dwóch państw jest niebezpieczne. - To zawsze krok w kierunku przyłączenia Białorusi do Rosji. Nie ma dokumentów, które byłyby bezpieczne, gdy podpisuje się porozumienia z imperialną Moskwą - powiedział Siuczyk. Dodał, że sami Białorusini często nie rozumieją, jak mocno zagrożona ze strony Kremla jest niezależność ich kraju.

8 grudnia mija dwudziesta rocznica podpisania umowy o utworzeniu Państwa Związkowego Białorusi i Rosji.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Białoruś Mińsk