X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Członkowie NATO zdecydowali: sojusz zostanie zreformowany

04.12.2019 16:41
NATO powoła grupę ekspertów, która opracuje reformę Sojuszu - postanowili przywódcy 29 krajów członkowskich na zakończonym właśnie szczycie w Londynie. To konsekwencja dyskusji, jakie przetaczają się przez kraje Zachodu na temat potrzeby zmian w relacjach Europy i Ameryki.
Audio
  • Londyn - będzie reforma NATO. Materiał Wojciecha Cegielskiego (IAR)
  • Komentarze po szczycie NATO [posłuchaj]
Szczyt NATO w Londynie
Szczyt NATO w LondyniePAP/EPA/WILL OLIVER

To właśnie przyszłość NATO była głównym tematem zakończonego w Londynie szczytu Sojuszu. Temat został częściowo wywołany przez niedawną wypowiedź francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona natemat niewydolności NATO.

Politycy z krajów członkowskich zgodzili się na propozycję Niemiec i Francji, by powołać grupę ekspertów, która na następny szczyt za dwa lata przygotuje projekt reformy NATO. Mówił o tym w Londynie sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg. - NATO jest mocne, bo w ostatnich kilku latach znacząco przystosowało się do zmieniającego się świata. Na tej podstawie zdecydowaliśmy dzisiaj rozpocząć pod moim przywództwem proces refleksji, aby wzmocnić polityczny wymiar NATO - dodał Stoltenberg.

Na zakończonym w Londynie szczycie politycy zgłosili także oddziały swoich wojsk do dyżurów bojowych NATO w ramach inicjatywy gotowości bojowej, nazywanej 4x30. Szczyt zdecydował też o ustanowieniu kosmosu jako sfery działań Sojuszu. Chodzi głównie o zabezpieczenie komunikacji satelitarnej przed atakami hakerskimi. Przywódcy krajów NATO potwierdzili też w deklaracji końcowej, że Sojusz jest jednością, a najważniejszą zasadą jego działania jest zasada "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego".

Jak relacjonuje z Londynu wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, rozmawiano też o relacjach z Rosją, Chinami, o misjach w Iraku i Afganistanie, wydatkach na obronność i bezpieczeństwie nowych technologii w tym sieci 5G. Następny szczyt zaplanowano na rok 2021.

Spotkanie szefów krajów członkowskich zostało zorganizowane w 70. rocznicę powstania Sojuszu. Polskę na szczycie reprezentował prezydent Andrzej Duda.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: NATO Andrzej Duda

Prezydent na szczycie NATO: jesteśmy częścią najważniejszego Sojuszu

04.12.2019 14:28
Andrzej Duda wspólnie z przywódcami pozostałych 28 państw członkowskich NATO wziął udział w posiedzeniu Rady Północnoatlantyckiej w Watford pod Londynem. Prezydent ma też m.in. spotkać się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Lwów: Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy

04.12.2019 15:44
W budynku Kurii Metropolitalnej we Lwowie odbył się VIII Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Dochód z jarmarku przeznaczony zostanie na potrzeby nieuleczalnie chorych dzieci, którymi opiekuje się działająca przy katedrze lwowskiej Fundacja "Dajmy Nadzieję".

Mińsk: "Polska Pomoc" na Białorusi

04.12.2019 16:33
2 miliony 200 tysięcy euro wydane zostały w ramach programu "Polska Pomoc" na Białorusi. Dzięki podpisanemu nowemu porozumieniu między ambasadą Polski w Mińsku i departamentem działalności humanitarnej administracji prezydenta Białorusi pomoc ta będzie kontynuowana .