X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Zełenski chce przyspieszenia starań o członkostwo Ukrainy w NATO

31.10.2019 12:57
Wołodymyr Zełenski deklaruje, że Ukraina jest gotowa do przyspieszenia starań o członkostwo w Sojuszu Północnoatlantyckim. Prezydent Ukrainy spotkał się w Kijowie z sekretarzem generalnym NATO, Jensem Stoltenbergiem.
Audio
  • Ukraina: Wołodomyr Zełenski chce przyspieszenia starań o członkostwo w NATO. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Wołodymyr Zełenski i Jens Stoltenberg
Wołodymyr Zełenski i Jens StoltenbergPAP/EPA/STEPAN FRANKO

Obaj uczestniczyli w obradach komisji NATO - Ukraina. Po zakończeniu prac komisji zapewniali o kontynuacji i wzmocnieniu współpracy między Kijowem a Sojuszem Północnoatlantyckim.

Na wspólnej konferencji prasowej po zakończeniu obrad komisji Wołodymyr Zełenski zaznaczył, że jego kraj jest gotowy do dalszego zacieśniania współpracy i przyspieszenia przygotowań do członkostwa w Sojuszu. Jak podkreślił, Ukraina nie wycofuje się z agendy co do przyłączenia Ukrainy do Planu Działań na Rzecz Członkostwa i jest gotowa już dziś w sposób praktyczny udowodnić, że zasługuje na taki format. Wołodymyr Zełenski podkreślił, że ukraińska strona spodziewa się, iż jej sukcesy we wcieleniu norm i standardów NATO, ale też nowa formuła współpracy z Sojuszem doprowadzą do kolejnych politycznych decyzji sojuszników.

Jens Stoltenberg przypomniał, że NATO wspiera Ukrainę politycznie oraz praktycznie, między innymi szkoląc żołnierzy i przekazując fundusze pomocowe. Jak dodał, w NATO jest zgoda co do tego, że należy to czynić w bardziej skoordynowany sposób, żeby pomagać bardziej całościowo.

Jens Stoltenberg po spotkaniu z prezydentem przemawiał też w ukraińskim parlamencie. Zapewnił tam, że drzwi do NATO są dla Ukrainy otwarte.

IAR/dad