X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Polska w elicie NATO jeśli chodzi o wydatki na obronę"

26.10.2019 10:35
Zapewnił  w Brukseli minister obrony Mariusz Błaszczak. Ta sprawa była jednym z tematów spotkania szefów resortów obrony państw Sojuszu w belgijskiej stolicy
Audio
  • M.Błaszczak - Polska w elicie NATO jeśli chodzi o wydatki na obronę [posłuchaj]
Szef MON Mariusz Błaszczak
Szef MON Mariusz BłaszczakPAP/Piotr Polak

Szef MON podkreślił, że tylko 8 państw z 29, w tym Polska, spełnia wymóg minimum 2 procent PKB jeśli chodzi o nakłady na obronność. „W projekcie budżetu na 2020 rok to będzie 2,12 procent na obronność, a więc należymy w tej dziedzinie do liderów" - powiedział minister obrony. Dodał, że Polska wydaje też ponad 20 procent na zakup nowoczesnego sprzętu. 

„Oczywiście chodzi o to, żeby wojsko polskie było wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Ten sprzęt służy obronności naszej ojczyzny, ale w przypadku naszych negocjacji dotyczących kupienia samolotów F-35 to sprzęt, który będzie służył obronności całej wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego” - dodał minister Błaszczak

Kraje, które nie spełniają jeszcze NATO-wskich wymogów mobilizował dziś sekretarz generalny Jens Stoltenberg. Choć przyznał, że sytuacja poprawia się. Sojusznicy od pięciu lat zwiększają wydatki na obronę i do końca przyszłego roku będzie to dodatkowych 100 miliardów dolarów - dodał szef NATO.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: wojsko