X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Niech pan nie będzie głupcem". Kontrowersyjny list Trumpa do Erdogana

17.10.2019 14:04
Prezydent USA groził, że "zniszczy turecką gospodarkę". Tak wynika z listu, który Donald Trump przesłał prezydentowi Turcji Recepowi Erdoganowi 9 października. Autentyczność listu, który swoim tonem wywołał szereg kontrowersji, potwierdził agencji AFP Biały Dom.
Audio
  • Kongres USA krytycznie o krokach prezydenta Trumpa w Syrii. Materiał Marka Wałkuskiego (IAR)
  • Turcja nie zamierza kończyć ofensywy lądowej w północnej Syrii. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Donald Trump i Recep Tayyip Erdogan
Donald Trump i Recep Tayyip ErdoganKolaż: PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS & PAP/EPA/STR

"Nie chce pan być odpowiedzialny za masakrę tysięcy ludzi, a ja nie chcę być odpowiedzialny za zniszczenie tureckiej gospodarki, ale będę" - w ten daleki od dyplomatycznych zwyczajów sposób Donald Trump zwrócił się do Recepa Erdogana.

"Niech pan nie będzie głupcem" - napisał amerykański prezydent dodając, że istnieje wielkie ryzyko tego, że turecki prezydent może przejść do historii jako "diabeł".

List został przesłany dzień po tym, jak Turcja rozpoczęła swoją operację w północnej Syrii, której celem stały się oddziały kurdyjskiej milicji - Powszechne Jednostki Obrony, nazywane też YPG.

"Historia będzie dla pana bezlitosna"

"Wypracujmy dobry układ, dzięki któremu historia będzie mogła spojrzeć na pana łaskawym okiem. Pod warunkiem, że zadziała pan we właściwy, ludzki sposób. Jeśli nie zdarzą się dobre rzeczy, historia będzie dla pana bezlitosna" - przekonywał Donald Trump w liście.

Wspomnianym dobrym układem miały być negocjacje z przywódcą kurdyjskich Syryjskich Sił Demokratycznych Mazloumem Abdim. Turcja uznała go za terrorystę z powodu podejrzeń o powiązania ze zbrojnymi oddziałami Partii Pracujących Kurdystanu działającymi na terenie Turcji.

IAR/PAP/dad

Syria: Polska Misja Medyczna włącza się w pomoc Kurdom

15.10.2019 14:19
Kolejna polska organizacja włącza się w pomoc Kurdom, poszkodowanym w tureckiej ofensywie w Syrii. Polska Misja Medyczna deklaruje gotowość pomocy dla Kurdów, którzy uciekają do sąsiedniego Iraku. Apeluje też o pieniądze na zakup leków.

Turecka ofensywa w Syrii. Rosja wkracza na miejsce USA

16.10.2019 09:27
Rosja włącza się w próbę rozwiązania sytuacji w północnej Syrii. Rosyjscy dowódcy poinformowali, że ich żołnierze patrolują kurdyjskie tereny, z których wycofały się Stany Zjednoczone. Moskwa wezwała Turcję do natychmiastowego przerwania trwającej od prawie tygodnia ofensywy w Syrii

Rosja chce pobierać odciski palców od cudzoziemców

17.10.2019 13:11
Obowiązkowe pobieranie odcisków palców wszystkich wjeżdżających do kraju cudzoziemców, niezależnie od celu ich wizyty, może wprowadzić Rosja. Propozycję pozytywnie oceniają parlamentarzyści, branża turystyczna obawia się zmniejszenia napływu turystów.