X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Exit poll: Prawo i Sprawiedliwość z samodzielną większością

13.10.2019 23:56
Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło najlepszy wynik w wyborach parlamentarnych - wynika z badania exit poll przeprowadzonego przez Ipsos. Partia rządząca otrzymała 43,6 proc. głosów. Drugi wynik osiągnęła Koalicja Obywatelska - 27,4 proc. W Sejmie znalazłyby się także: Lewica, PSL-Koalicja Polska i Konfederacja.
Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne
Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarneFoto: Radek Pietruszka/PAP

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne. Jak wynika z badania exit poll Ipsos PiS osiągnęło wynik 43,6 proc. - Przed nami cztery lata ciężkiej pracy, bo Polska musi się zmieniać dalej i musi się zmieniać na lepsze - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Koalicja Obywatelska osiągnęła drugi wynik - 27,4 proc., Lewica - 11,9 proc., do Sejmu dostały się także, według sondażowego badania, PSL - 9,6 proc. i Konfederacja z wynikiem 6,4 proc.

Samodzielna większość PiS

- Będziemy się starać, by dobrze współpracować w Sejmie i Senacie, współpraca ugrupowań opozycyjnych to jedyna droga - powiedział w sztabie wyborczym KO Grzegorz Schetyna.

Gdyby takie wyniki potwierdziły się - to według sondażu Ipsos - PiS zdobył 239 mandatów w Sejmie i będzie miał bezwzględną większość. KO będzie miała 130 posłów, SLD - 43, PSL - 34, a Konfederacja - 13. Jeden mandat przypadnie innym komitetom.

Według sondażu Ipsos, frekwencja w niedzielnych wyborach parlamentarnych wyniosła 61,1 proc.

IAR/ho
Zobacz więcej na temat: wybory PiS Sejm