X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

UE przedłuża sankcje dyplomatyczne wobec Rosji

04.09.2019 20:21
Unijne sankcje dyplomatyczne wobec Rosji za aneksję Krymu zostaną przedłużone do połowy marca. Tak zdecydowali ambasadorowie krajów członkowskich na spotkaniu w Brukseli 
Audio
  • Unijne sankcje dyplomatyczne wobec Rosji za aneksję Krymu zostaną przedłużone o sześć miesięcy [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com

Unijne sankcje dyplomatyczne wobec Rosji za aneksję Krymu zostaną przedłużone o sześć miesięcy, do połowy marca. Tak zdecydowali ambasadorowie krajów członkowskich na spotkaniu w Brukseli - dowiedziała się brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. By restrykcje weszły w życie potrzebna jest jeszcze formalna zgoda unijnych rządów, co ma nastąpić w przyszłym tygodniu. 

Przedłużenie sankcji oznacza, że na czarnej liście pozostaną separatyści z Krymu podważający integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy, a także rosyjscy politycy i wojskowi. W sumie 170 osób będzie miało nadal zakaz wjazdu do Unii i zablokowane pieniądze w europejskich bankach. Także 44 firmy znajdujące się na czarnej liście będą miały nadal zamrożone aktywa we Wspólnocie. 

Decyzja ambasadorów o przedłużeniu tych sankcji zapadła bez dyskusji, podobnie jak w poprzednich latach. Ten rodzaj restrykcji nigdy nie wzbudzał kontrowersji. Inaczej jest z sankcjami ekonomicznymi. Zostały one wprawdzie ostatnio ponownie przedłużone o kolejnych sześć miesięcy, do końca stycznia, ale za każdym razem z różnych stolic płyną sygnały, że należy rozważyć złagodzenie sankcji albo ich zniesienie. Tak sugerują kraje, które utrzymują bliskie relacje gospodarcze z Rosją. Do tej pory przeważały jednak argumenty większości, że skoro porozumienie z Mińska o zawieszeniu broni na wschodzie Ukrainy nie jest realizowane, sankcje muszą być utrzymane.

IAR/ks