X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Estonia nie uzna rosyjskich paszportów dla obywateli Ukrainy

05.08.2019 15:53
Estonia nie uzna paszportów Federacji Rosyjskiej wydawanych mieszkańcom samozwańczych republik ludowych donieckiej i ługańskiej – taką decyzję podjęło w poniedziałek estońskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock

Decyzja wchodzi w życie w trybie natychmiastowym – poinformowała agencja informacyjna ELTA, która powołuje się na estońskiego nadawcę publicznego ERR – i jest odpowiedzią Estonii na podpisany w kwietniu tego roku przez prezydenta Rosji Władimira Putina dekret o wydawaniu rosyjskich paszportów obywatelom Ukrainy.

- Jest to kolejna próba zniszczenia niepodległości Ukrainy i utrzymywanie niestabilnej sytuacji na wschodzie Ukrainy - podkreśla szef estońskiego MSZ Urmas Reinsalu. Jego zdaniem "decyzja Rosji jest sprzeczna z duchem porozumień z Mińska" i Estonia potępia takie działania.

Prezydent Rosji w kwietniu podpisał dekret o uproszczonym trybie uzyskiwania obywatelstwa Rosji przez mieszkańców Donbasu, określając ten krok kwestią "humanitarną". Władze Ukrainy oświadczyły, że paszporty rozdawane mieszkańcom Donbasu będą nielegalne i wyraziły opinię, że nie powinny być one uznawane w ruchu międzynarodowym.

Rada Europy w czerwcu wyraziła głębokie zaniepokojenie prowadzoną przez Rosję paszportyzacją Donbasu i oświadczyła, że jest gotowa nie uznawać wydawanych w taki sposób rosyjskich paszportów. Po zajęciu przez Rosję Krymu w 2014 roku Estonia odmówiła też uznawania rosyjskich paszportów wydawanych mieszkańcom Krymu.

PAP/dad

Minister Michał Woś w Donbasie: Polska stale przypomina o tej wojnie

03.07.2019 18:18
- Polskie stanowisko zawsze będzie takie, że integralność terytorialna Ukrainy powinna być nienaruszalna. Podkreślamy, że na arenie międzynarodowej Polska stale przypomina o trwającej tu wojnie – powiedział minister Michał Woś, kończąc wizytę w Donbasie.