X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Jacek Czaputowicz: wspieramy Białoruś w utrzymaniu niezależności

11.07.2019 15:00
Szef MSZ Jacek Czaputowicz zapewnia, że Polska wspiera Białoruś w utrzymaniu niezależności. W ocenie ministra spraw zagranicznych, dla władz w Mińsku członkostwo w Partnerstwie Wschodnim jest ważne. 
Audio
  • J. Czaputowicz - wspieramy Białoruś w utrzymaniu niezależności (IAR)
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz podczas briefingu
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz podczas briefinguPAP/Wojciech Olkuśnik

W gruzińskim Batumi Jacek Czaputowicz wziął udział w międzynarodowej konferencji poświęconej 10-leciu Partnerstwa Wschodniego, czyli programowi współpracy Unii Europejskiej z Gruzją, Ukrainą, Mołdawią, Armenią, Azerbejdżanem i Białorusią.

Szef MSZ, pytany o pozycję Białorusi w Partnerstwie Wschodnim w kontekście dzisiejszego spotkania prezydentów Putina i Łukaszenki, zapewnił o wsparciu Warszawy dla Mińska.
Szef MSZ: Wspieramy Białorusinów

- Wspieramy społeczeństwo białoruskie i państwo białoruskie w utrzymaniu niezależności. To sami Białorusini określą, jaka przyszłość polityczna powinna być przed tym krajem. Unia Europejska jest otwarta, oferuje swoją pomoc i wsparcie, prezentuje jakiś system wartości i to będzie sygnał dla społeczeństwa białoruskiego, którą drogę obrać - zadeklarował minister spraw zagranicznych.

Jacek Czaputowicz przyznał jednak, że kraje Partnerstwa Wschodniego można podzielić na dwie grupy pod względem zaawansowania w dążeniu do Wspólnoty. Te bardziej zaawansowane to Gruzja, Ukraina, Mołdawia i te trochę z innymi ambicjami - Białoruś, Armenia i Azerbejdżan - i są dyskusje, czy te trzy pierwsze należałoby preferować, czy też utrzymać spójność Partnerstwa - powiedział Jacek Czaputowicz.

Szef MSZ dodał, że Polska stoi na stanowisku, by wybory polityczne, także w innych państwach regionu, były dokonywane w sposób "autentycznie suwerenny i pozbawiony zewnętrznych wpływów".

IAR/dad

Niemcy: raport ws. reparacji. "Tak" dla Grecji, "nie" dla Polski

11.07.2019 10:58
Jak wynika z ekspertyzy, którą przygotował zespół ekspertów niemieckiego parlamentu, Grecja ma prawo dochodzić od Niemiec reparacji za straty poniesione podczas drugiej wojny światowej, natomiast Polska - już nie. - Niemcy próbują wbić klin między Polskę i Grecję, chcą rozbić naszą solidarność - ocenił Arkadiusz Mularczyk (PiS).

"Trzeba podnieść Partnerstwo Wschodnie na wyższy poziom"

11.07.2019 12:10
Szef MSZ Jacek Czaputowicz wzywa do wzmocnienia Partnerstwa Wschodniego. Chodzi o współpracę Unii Europejskiej z Gruzją, Ukrainą, Mołdawią, Azerbejdżanem, Armenią i Białorusią. Polski minister poparł pomysł rozpoczęcia negocjacji akcesyjnych z państwami tej grupy, gdyby dany kraj zgłosił taki wniosek. 

Protest przeciwko obchodom "wyzwolenia" Wilna i Kowna przez Armię Czerwoną

11.07.2019 14:15
Litwa protestuje przeciw rosyjskim obchodom "wyzwolenia" Wilna i Kowna przez Armię Czerwoną. Litewskie ministerstwo spraw zagranicznych przekazało dziś ambasadzie rosyjskiej w Wilnie notę w tej sprawie.