X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szczyt G20. Trump do Putina: nie wtrącaj się w wybory

28.06.2019 07:41
Przywódcy USA i Rosji, Donald Trump i Władimir Putin spotkali się w kuluarach szczytu G20 w Osace. - Nie wtrącaj się w wybory - powiedział do Putina amerykański prezydent.
Audio
  • D. Trump do W. Putina: nie wtrącaj się w wybory. Relacja Tomasza Sajewicza (IAR)
Spotkanie Trump-Putin podczas szczytu G20
Spotkanie Trump-Putin podczas szczytu G20PAP/EPA/MICHAEL KLIMENTYEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL / POOL

Na początku spotkania Donald Trump został zapytany przez dziennikarzy, czy poruszy kwestię domniemanego wpływu Rosji na wybory w Stanach Zjednoczonych w kontekście przyszłorocznych wyborów.

Amerykański prezydent odparł, że "oczywiście tak zrobi", po czym zwrócił się bezpośrednio do prezydenta Rosji mówiąc: "Nie wtrącaj się w wybory”.

Rozmowy o kontroli zbrojeń

Donald Trump ma rozmawiać z Putinem o kwestiach kontroli zbrojeń. Pojawić ma się również temat procesu denuklearyzacji na Półwyspie Koreańskim.

Negocjacje w tej kwestii znalazły się bowiem w impasie po fiasku lutowego szczytu w Hanoi. Obydwaj przywódcy po raz ostatni spotkali się w 2018 roku na szczycie w Helsinkach. Przed rozpoczęciem spotkania prezydent Władimir Putin ocenił, że będzie ono okazją do kontynuacji dialogu obu mocarstw. 

Obaj przywódcy zgodzili się natomiast, że "polepszone relacje pomiędzy ich państwami leżą w interesie obu krajów oraz w interesie świata" - napisano na koncie Białego Domu na Twitterze. 

IAR/PAP/dad