Historia

W wirach historii

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2009 08:19
Album poświęcony Witoldowi Pileckiemu i książka opisująca polskie formacje wojskowe we wschodniej Rosji, to kolejne prace nominowane w konkursie na Książkę Historyczną Roku.

Trwa druga edycja konkursu Książka Historyczna Roku. Celem konkursu jest popularyzowanie dziejów Polski XX wieku oraz krzewienie czytelnictwa książek historycznych. Organizatorem konkursu jest Polskie Radio, Telewizja Polska oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Nagroda jest przyznawana w dwóch kategoriach: najlepsza książka naukowa, opisująca losy Polski i Polaków w okresie XX wieku oraz najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku. W drugim etapie jury  konkursu wybrało po 10 książek w każdej z kategorii.


Od 12 października o godzinie 7. 50  w Programie 2 Polskiego Radia można wysłuchać rozmów na temat nominowanych książek.

''


Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Hanny Marii Gizy z prof. Andrzejem Nowakiem na temat książki Dariusza Radziwiłłowicza -  „Polskie formacje wojskowe we wschodniej Rosji oraz na Syberii i Dalekim Wschodzie w latach 1919 – 1920”. Oraz rozmowy z prof. Wiesławem Wysockim na temat książki Jacka Pawłowicza „Rotmistrz Witold Pilecki 1901 – 1948”.

  Do 31 października na stronie internetowej konkursu www.ksiazkahistorycznaroku.pl  można oddać głos na najlepszą książkę w obu kategoriach

Czytaj także

Oblicza stalinizmu

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2009 07:51
Niezwykłe losy Kazimierza Moczarskiego i próby kształtowania młodzieży w czasach stalinizmu - to kolejne tematy prac nominowanych w konkursie historycznym Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Historia w eterze

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2009 12:09
Architektura zabytkowa w czasach socrealizmu i kryzysy w PRL - to kolejne prace nominowane w konkursie Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wielcy naszej historii

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2009 07:00
Rola Piłsudskiego w obronie Polski i Europy przed komunizmem i biografia gen. Maczka, to kolejne prace nominowane w konkursie historycznym.
rozwiń zwiń