X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Historia

36. rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Zobacz serwis specjalny

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 06:00
19 października 1984 roku, 36 lat temu, został zamordowany błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko – kapelan "Solidarności". Z tej okazji portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny – www.popieluszko.polskieradio24.pl
Ks. Jerzy odprawia mszę w sierpniu 1981 roku
Ks. Jerzy odprawia mszę w sierpniu 1981 rokuFoto: IPN

Jak doszło do tego, że skromny kleryk z Podlasia stał się męczennikiem za wiarę? Jakie tajemnice kryje do dziś zagadka jego śmierci? Odpowiedź na te pytania przybliżają dziesiątki niezwykłych nagrań dźwiękowych z Archiwum Polskiego Radia, BBC i Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa, które po raz pierwszy udostępnione zostaną pod jednym adresem internetowym.

Na stronie www.popieluszko.polskieradio24.pl prezentujemy etapy życia księdza Jerzego – od pobożnego chłopca z podlaskiej wsi Okopy, poprzez wyczerpujące doświadczenia wojska w czasie nauki w seminarium, posługę duszpasterską, rolę kapelana "Solidarności" i nieustraszonego głosiciela prawdy podczas Mszy za Ojczyznę, brutalne morderstwo popełnione na księdzu przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, aż do procesu kanonizacyjnego.

Na stronie www.popieluszko.polskieradio24.pl publikujemy zachowane nagrania Mszy za Ojczyznę, zapisy dźwiękowe procesu morderców księdza, dziesiątki wspomnień i fotografii oraz oceny historyków i badaczy życia ks. Jerzego. Wśród rozmówców portalu PolskieRadio24.pl znaleźli się m.in. Józef Popiełuszko, brat księdza Jerzego i ks. prof. Józef Naumowicz, notariusz toczącego się procesu kanonizacyjnego ks. Jerzego Popiełuszki.

im/bm

Czytaj także

Ksiądz Stanisław Małkowski: Jerzy Popiełuszko był męczennikiem, oddał życie za wiarę

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 18:40
70 lat temu urodził się duszpasterz ludzi pracy, błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko. Wspominał go w Rozmowie Polskiego Radia 24 kapelan "Solidarności", ks. Stanisław Małkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Czaczkowska: ksiądz Jerzy Popiełuszko nie bał się mówić prawdy

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 10:59
– Z jednej strony istnieje ogromny kult ks. Jerzego Popiełuszki, a z drugiej pamięć o nim się zmienia – powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Ewa Czaczkowska z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ks. Popiełuszko 8 lat temu, 6 czerwca 2010 roku, po trwającym 13 lat procesie beatyfikacyjnym, został wyniesiony na ołtarze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Co Jerzy Urban powiedział prokuratorom z IPN?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 05:57
Były rzecznik prasowy rządu generała Jaruzelskiego kilka lat temu publicznie wyznał, że był autorem paszkwilanckiego tekstu wymierzonego w księdza Jerzego Popiełuszkę. Jednak od tamtej pory nikt go w tej sprawie nie niepokoił - ustaliło Polskie Radio.
rozwiń zwiń