X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Historia

Rok od śmierci Kornela Morawieckiego. "Tworzenie Solidarności Walczącej to był proces"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 05:40
– Zaczęliśmy od gazetki, mieliśmy pomysł stworzenia porozumienia różnych sił społecznych, które wtedy występowały w podziemiu. Później okazało się, że trzeba stworzyć organizację – mówił Kornel Morawiecki w rozmowie z Portalem PolskieRadio.pl w 2017 roku, w 35. rocznicę powstania Solidarności Walczącej.

– W ciągu działalności w podziemiu spotkałem się z 1500 osobami i mieszkałem w 60-70 mieszkaniach. I przez sześć lat nikt mnie nie wydał. To nie tylko świadczy o konspiratorach, ale o nas jako narodzie. Możesz mieć inne poglądy, ale nie będziesz zdradzał Polaka. To jest taka lekcja, którą chciałbym przekazać, tacy powinniśmy być – mówił w wywiadzie.

Kornel Morawiecki był działaczem opozycyjnym w okresie PRL i założycielem Solidarności Walczącej. W 2017 roku udzielił wywiadu portalowi polskieradio24.pl z okazji 35. rocznicy założenia organizacji.

Zobacz rozmowę z Kornelem Morawieckim.

Czytaj także

Mija rok od śmierci Kornela Morawieckiego. Posłuchaj ostatniej rozmowy z legendą Solidarności Walczącej

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 05:41
30 września 2019 roku zmarł Kornel Morawiecki. 16 lipca 2019 roku udzielił ostatniego wywiadu Polskiemu Radiu. Z przywódcą Solidarności Walczącej rozmawiał redaktor Jerzy Jachowicz z radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń