X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Historia

24 lata temu zmarł Józef Czapski

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 06:03
Portret wielkiego malarza, pisarza, więźnia Starobielska, współtwórcy paryskiej "Kultury". Przedstawiamy fragmenty kilkudziesięciu godzin nagrań z lat 1982-86.
Józef Czapski
Józef CzapskiFoto: Fot. Instytut Literacki w Paryżu

Nagrania z Józefem Czapskim powstały ponad ćwierć wieku temu. Wielki malarz i pisarz, współtwórca paryskiej "Kultury", miał wtedy prawie 90 lat.

Przez wiele miesięcy odwiedzałem Józefa Czapskiego z magnetofonem Radia Wolna Europa. Przyjmował mnie na pięterku w "Kulturze" w podparyskim Maisons Laffitte, w swoim pokoju pełnym sztalug, płócien, farb i paruset oprawionych w płótno tomów dziennika, który prowadził przez całe życie. Rozmawialiśmy o wszystkim. O wydarzeniach, których był świadkiem, jak przewrót bolszewicki w Rosji i sowieckie obozy na nieludzkiej ziemi. O wybitnych postaciach, z którymi los Go zetknął, jak Anders, de Gaulle, Achmatowa, Camus czy Malraux. O Polsce.

W serwisie specjalnym poświęconym Józefowi Czapskiemu prezentujemy zarówno te rozmowy, jak również nagrania z lat 1982-86 - wspomnienia Czapskiego ze Starobielska i Griazowca, gdzie cudem uniknął zagłady, oraz o poszukiwaniu w latach 1941-1942 zaginionych oficerów i żołnierzy polskich.

Zobacz serwis specjalny Polskiego Radia.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Barańczak: poeta musi mówić prawdę

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 07:15
- Nie odrzucam polityki czy spraw społecznych jako tematu wiersza, raczej staram się zawsze widzieć je jako fragment wszystkich tych uwikłań, w których się człowiek znajduje - mówił poeta Stanisław Barańczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włada Majewska - dziennikarka i działaczka emigracyjna

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 05:45
109 lat temu urodziła się gwiazda audycji w przedwojennym Radiu Lwów, dziennikarka RWE i laureatka Diamentowego Mikrofonu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Giedroyc - twórca paryskiej "Kultury"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 05:40
14 września 2000 zmarł Jerzy Giedroyc. Portal Polskieradio.pl przedstawia postać Redaktora w specjalnym serwisie.
rozwiń zwiń